Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 micra problem P1124


Gość MGFColin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. To jest mój pierwszy post tutaj.

Mój znajomy poprosił mnie żebym spróbował naprawić jego micrę, w której jest problem z pedałem gazu. Tak to przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka, ponieważ pedał nie daje żadnej reakcji. Po podłączeniu „urządzenia diagnostycznego” (szumne słowa, bo kosztowało 50zł, ale działa) pokazuje błąd P1124 (czyli zwarty przekaźnik silniczka kontroli otwarcia przepustnicy). Po wykasowaniu błędu wszystko wraca do normy i pedał gazu zaczyna działać, ale tylko do pierwszego wyłączenia stacyjki. Po ponownym zapaleniu silnika błąd się znowu pojawia i gaz przestaje działać.

Sprawdziłem wszystko po kolei  co jest opisane w instrukcji serwisowej i znalazłem jedną rzecz która jest nie tak ja powinna być. A mianowicie na styku 104 komputera sterującego pacą silnika, który jest podłączony do cewki przekaźnika sterującego przepustnicą, po wyłączeniu stacyjki powinno pojawić się napięcie 12v, a po włączeniu stacyjki powinno to napięcie zniknąć. Niestety styk 104 jest zupełnie martwy czyli przekaźnik jest cały czas w pozycji zwartej.

Moje pytanie jest czy ktoś wie co dalej z tym fantem zrobić, ponieważ nie jest to opisane w instrukcji serwisowej. Czy to oznacza że komputer jest „rąbnięty” i powinien zostać wymieniony? Może ktoś miał już podobny problem i coś może podpowiedzieć. Wiem ze wymiana komputera to jest dosyć poważna sprawa, może nie technicznie, ale finansowo więc wolałbym się upewnić zanim naciągnę kogoś na koszty czy to na pewno jest konieczne.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Mikołaj   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...