Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiornik GPS GSM


Gość Mateusz_P11_144

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Czy może mi ktoś powiedziec co to jest za urządzenie i na jakiej zasadzie działa?
Wymontowałem to ustrojstwo dzisiaj z auta rodziców bo strasznie przeraźliwy dzwięk wydawało.

W środku jest włozona karta SIM z Vodafone niestety zabezpieczona PIN'em. 

ev1a.jpg

 

vj1a.jpg

 

xavy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto było kupione od jakiejś firmy?? może to moduł gps, dla kontroli gdzie jest auto, albo taki w razie kradziezy aby odnaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Auto było kupione w Salonie CItroena. Z tego co wiem sprowadzone z Czech i wszystkie wpisy z czeskiego ASO od 2007 roku do 2013 do lutego.
Czy było firmowe. chyba nie bo za niski przebieg- 130 tys i pewny  raczej bo ani wewnątrz ani z zewnątrz nie widać zurzycia. Aso potwierdziło przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może było w salonie jako firmowe i zabezpieczyli się w ten sposób, albo poprzedni właściciel to zrobił, no chyba, że Twoi rodzice to jacyś agenci :D :D i ktoś im założył podsłuch i lokalizator :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Heh nie no raczej emeryci to nie agenci :)

Pierwsze co to myślałem że jest to urządzenie do wysyłania sygnałów w razie kradzieży w formie sms'a. 
A drugie co to właśnie jakieś urządzenie do śledzenia danego samochodu.
 


A wiadomo jak to można przerobic na własny użytek? :)

Z checią bym ich pośledził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne do tego mają wyjścia na antenę GSM, GPS, wyjście na syrenę, wejście mikrofonu, kamery, slot na kartę SIM, wstrząsówkę. A to wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze. To oprócz alarmu lokalizator z możliwością np. śledzenia online auta, podsłuchu a nawet podglądu. Takie autko można sobie np. unieruchomić wysyłając do niego SMS-a. Urządzenie wysyła np. dane z położeniem po kradzieży, po stłuczce itp.

 

Najprostsze do użytku osobistego są wielkości breloczka, maja wbudowany akumulator, slot USB, np. slot SD, slot SIM, moduł GSM i GPS i kosztują poniżej 70 zł, za ten z kamerą, mikrofonem, syreną, wstrząsówką, antenami, itd. trzeba już zapłacić około 600 zł, a te z czujnikami paliwa, itd. (montowanymi w służbowych autach, aby np. pilnować ilości paliwa) kosztują jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...