Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pasy bezpieczeństwa


Gość kamilian1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilian1

Witam, posiadam od 5 miesięcy nissana qashqai 2010r. 2.0 i-way i mam problem odnośnie pasów bezpieczeństwa ponieważ od strony kierowcy nie zwijają się po ciągnięciu pasów słychać dźwięk jak by coś latało na dole...

 

moje pytanie czy ktoś wie jak rozebrać obudowy z boku gdzie znajdują się pasy bezpieczeństwa strasznie mnie drażni jak pasy cały czas wiszą . . .

 

proszę o możliwie szczegółowe informacje jak to wykonać

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napinacz poszedł? Mi sie zdarzyło w innym aucie po wjechaniu we większa dziurę przy dużej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilian1

napewno cos jest z napinaczemy tylko problem w tym jak się do niego dostac?

 

Vosh@odnosnie tych plastikow na zatrzaski to od którego plastiku zacząc sciagac po 1 próbie zrezygnowałem ze względu na mozliwość zniszczenia plastiku... :/??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyciągnąć plastiki na progach czyli z przodu i z tyłu. Zaczynasz podnosząc delikatnie plastyk ku górze (przednią osłonę progu przesuwamy w kierunku silnika i dopiero otem do góry). Później zdejmujemy plastiki słupka zaczynając od strony uszczelek. Tak jak pisał Vosh osłony są na zatrzaskach, ale dość lekko można je zdjąć. Jak będziesz brał się za wyciąganie mechanizmu pasa, uważaj przy odpinaniu kabla, żeby najpierw podważyć taką bodajże żółtą zapinkę do góry np cieniutkim śrubokrętem a dopiero potem wyciągnąć wtykę! Jak popsujesz tą zapinkę (wyrwiesz na siłę) to zwarcie masz pewne w napinaczu - wciskając ją później we wtykę ona wchodzi pomiędzy takie cieniutkie blaszki, rozsuwa je i zwarcia nie ma.

 

Przypomniało mi się że zapinka jest czarna a wtyczka jest żółta

Edytowane przez circa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilian1

jeśli nie masz doświadczenia w tych sprawach to lepiej nie bierz się za takie naprawy, zleć to fachowcowi lub poprostu wymień cały, napinacz to bezpieczeństwo a więc nie może być tu mowy o fuszerce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do tematu zeby nie zaśmiecac głównego forum. Ma moze ktoś taki problem ze przy szybciej pokonywanych zakrętach włącza sie na chwile brzeczyk od pasów? Tak samo ale to bardzo rzadko przy wsiadaniu do auta jak zapne pasy to jakby sie o wód nie zamknął i tez włącza sie brzeczyk i muszę wpisać pasy na nowo. Warto z tym jechać do ASO czy po prostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej "elektrosol", "kontakt" lub coś podobnego. Jeżeli czujnik działa na zasadzie zamknięcia obwodu, to WD-40 tylko go dodatkowo "zaizoluje" i może sprawę pogorszyć.

WD-40 wypiera wodę, trochę smaruje i wnika wszędzie gdzie się da ale nie przewodzi prądu i stosowanie go na styki elektryczne jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareq, to może też być wina czujnika na siedzeniu pasażera.  Dodam, że jest bardzo czuły. Ostatnio miałem położony lekki przedmiot i właśnie na zakręcie się przesunął na siedzeniu i zaczęło mi pikać. Nie wiem na jakiej zasadzie on działa i gdzie on dokładnie jest w siedzeniu, ale może się przesunął pod tapicerką i czasami coś na niego uciska? A może zwyczajnie wozisz coś na siedzeniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym że problem może tkwić w fotelu pasażera. No ale chyba kolega zwróciłby na to uwagę jakby piszczenie powodował element leżącym na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy strzępiące ( przecierające)  się pasy bezpieczeństwa ( od strony kierowcy ) podlegają naprawie gwarancyjnej ?

Od pasów na jednej krawędzi zaczynają odchodzić nitki i kawałki materiału. Wygląda to tak jakby ktoś je przecierał specjalnie.

Czy ktoś w Was miał taki przypadek. > Auto 2,5 roku i 70kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto na gwarancji,uderz w serwis.Pasy są uszkodzone,nie mogą się strzępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto na gwarancji,uderz w serwis.Pasy są uszkodzone,nie mogą się strzępić

Wysłałem info do serwisu i czekam na potwierdzenie (mam nadzieję) naprawy. Swoją drogą mam jeszcze 2 miesiące gwarancji i dobrze by było gdyby wszystkie (czyt. kilka)  usterki pojawiły się teraz a nie tydzień po okresie gwarancyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...