Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nakrętki do felg aluminiowych


krzycho59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,. mam problem z nakrętkami do felg- kupiłem jako nowe w firmie z Wrocławia. Dosłownie po miesiącu zaczęły rdzewieć jak na zdjęciach. Zima jaka jest taka jest ale nawet estremalnych opadów nie ma. Ponieważ zdecydowałem że będę reklamował towar bo to chyba koło chromu nie stało to problem mam żeby kupić nowe ale z pewnego źródła ale nie za taką cenę jak w serwisie bo tam wołają na dzień dobry 18-20 pln za szt. Może może polecić sprawdzoną firmę która sprzedaje nakrętki dobrej jakości a nie chińszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Przecież twoja wersja (DIG-T) powinna mieć alusy w standardzie więc dlaczego kupowałeś nieoryginalne nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Podjedź na pierwszą lepszą wulkanizację w mieście. Powiedz że chcesz nakrętki do alusów. Dobiorą Ci. Średnio 4-6zł za sztukę, tak jak w necie, a nie wydasz na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Przecież twoja wersja (DIG-T) powinna mieć alusy w standardzie więc dlaczego kupowałeś nieoryginalne nakrętki?

Nakrętki od oryginalnych felg są krótsze niż te zamontowane na zdjęciach . Oprócz wizualnego aspektu głębiej wchodzą w otwory felg (są dość wąskie) i są kłopoty żeby standardowym kluczem krzyżakowym złapać tzn. nie to że niemożliwe ale niewygodne i łatwo zranić felgę. Poza tym przy wymianie nakrętek wulkanizator stwierdził co mnie niewatpliwie zdziwiło że te które kupiłem maja inny stożek?!. Przeglądałem wszystkie dostępne aukcje i ni cholery nie mogłem znaleźć innych stożków a raczej ich kątów niż 60 stopni. Co do wulkanizatorów to w większości zaopatrują się na allegro i nawet nie chca dawać gwarancji że nie  stracą "chromu". Nic to, najpierw muszę faktycznie porównać stożki fabrycznych nakrętek i tych moich pomarańczowo-srebrnych - to dla własnej wiedzy a później będę szukał dalej, może zainwestuje w kute aluminiowe- komplety są na allegro od 150zł czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek ma taki sam kąt, tylko oryginalny nissanowski jest krótszy. Można to sprawdzić, przykładając ori nakrętkę do tej kupionej, stykając je boczna powierzchnią stożków - nakrętki nadal będą w linii. Sprawdzałem:)

post-36041-0-91998100-1387401854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek ma taki sam kąt, tylko oryginalny nissanowski jest krótszy. Można to sprawdzić, przykładając ori nakrętkę do tej kupionej, stykając je boczna powierzchnią stożków - nakrętki nadal będą w linii. Sprawdzałem:)

Ano widzisz, dlatego oryginalne "wpadają" do otworu i klucz łapie tylko część nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dłuższe to nie są czasem do felg stalowych? Kupiłem stalówki do zimówek ale do nich po prostu mam "przelotowe" nakrętki (przy stalowych felgach bardziej wystaje z felgi śruba bo felga jest "cieńsza" i stąd potrzeba inne nakrętki).

A mając oryginalne nakrętki musi pasować oryginalny klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe kupiłem w wulkanizacji do alusów firmy Enzo, ale jeździły też na oryginalnych felgach nissan/ronal. I nic się nie działo, nie odkręcały się, z tego co pamiętam, to było tylko na nich widać, że nie stykają się z gniazdem na całej powierzchni, bo samo gniazdo jest płytsze. Nie pamietam ile mają długości, wiem, że te nieoryginalne mają ok 35-38mm. Mam jeszcze nakrętki zabezpieczające McGard i w nich stożki są identyczne jak w tych nieoryginalnych, nawet długość jest zbliżona. Też się nie odkręcają.

krzycho59, a do tych felg nie powinieneś mieć tzw nakrętek wąskootworowych? Na specjalny klucz/przejściówkę albo imbus? Taki typ się stosuje w japońskich felgach, w których otwory są za wąskie na standardowe nakrętki. Różnica to średnica ok 20-21mm dla wąskich i 24+ dla normalnych. Bo te normalne razem z kluczem w takim wąskim otworze się po prostu nie mieszczą.

 

PS: jakbyś kupował z allegro "kute" nakrętki, to nie bierz alumuniwoych, ładnie wyglądają, takie kolorowe, ale potrafią się zniszczyć po dwóch zmianach kół - są za miękkie. Stalowych trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...