Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sie orientuje jaki mozna wstawic akumulator? aktualnie mam 74ah i chyba 650 wspolczynnika czy cos takiego.Wydaje mi sie ze jest on za slaby ,fakt ze jest do wymiany bo niestety dojechalem go,ale wolalbym o tym nie mowic. Myslalem o 75 lub 80  ah  na 700 lub 750  ale wiem ze nie moze byc tez za duzy   bo nie bedzie doladowywany przez alternator.Jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 90ah a jaki prąd rozruchowy nie wiem:p dwa lata chodzi bez zarzutu mimo że auto tylko w weekendy jezdzone noi czesto stoi na dworze chociaż czuję że tej zimy może być ciężko z rozruchem i chyba będzie trza go wymienić, a jak tam osuszanie lampy sq9mcs?, manual albo instrukcja nie podaje jaki akumulator jest odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jaki mozna wstawic akumulator? aktualnie mam 74ah i chyba 650 wspolczynnika czy cos takiego.Wydaje mi sie ze jest on za slaby ,fakt ze jest do wymiany bo niestety dojechalem go,ale wolalbym o tym nie mowic. Myslalem o 75 lub 80  ah  na 700 lub 750  ale wiem ze nie moze byc tez za duzy   bo nie bedzie doladowywany przez alternator.Jakies propozycje?

 

Wejdź sobie na tę stronę http://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator i po wpisaniu odpowiednich danych, program Ci powie jaki powinien być aku do Twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jaki mozna wstawic akumulator? aktualnie mam 74ah i chyba 650 wspolczynnika czy cos takiego.Wydaje mi sie ze jest on za slaby ,fakt ze jest do wymiany bo niestety dojechalem go,ale wolalbym o tym nie mowic. Myslalem o 75 lub 80  ah  na 700 lub 750  ale wiem ze nie moze byc tez za duzy   bo nie bedzie doladowywany przez alternator.Jakies propozycje?

To nie jest prądnica tylko alternator, doładuje w takim samym stopniu duży akumulator co mały, różnica że duży zdoła zgromadzić więcej prądu co pozwoli na rozruch, w sytuacji gdy mniejszy bedzie rozładowany. Kup największy na jaki pozwala Ci budżet i wnęka na aku. pod maską.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nie zgodze sie z Toba bo jak jest duzo wiekszy aku to alternator nie jest w stanie go naladowac i aku sie zasiarcza i pada tak samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote24

kup taki jaki zaleca producent samochodu z tolerancją pojemności +10% a o możliwie największym prądzie rozruchowym - np. VARTA SILVER lub BOSCH SILVER

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, powoli zbliża się czas wymiany akumulatora w moim Pathfinderze. Jak wygląda sprawa jakości obecnie produkowanych akumulatorów każdy wie, dlatego mam do Was pytanie. Jakich firm akumulatorów używacie w swoich autach i jakie macie o nich opinie? Co moglibyście polecić tak żeby posłużyło to na lata ?
Cena nie gra w tej sytuacji zbyt dużej roli bo uważam że jeśli coś jest warte swojej ceny to warto wydać trochę więcej i cieszyć się z bezawaryjnej pracy produktu latami.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Bobek428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli zbliża się czas wymiany akumulatora w moim Pathfinderze. Jak wygląda sprawa jakości obecnie produkowanych akumulatorów każdy wie, dlatego mam do Was pytanie. Jakich firm akumulatorów używacie w swoich autach i jakie macie o nich opinie? Co moglibyście polecić tak żeby posłużyło to na lata ?

Cena nie gra w tej sytuacji zbyt dużej roli bo uważam że jeśli coś jest warte swojej ceny to warto wydać trochę więcej i cieszyć się z bezawaryjnej pracy produktu latami.

Pozdrawiam 

 

Niestety temat doboru akumulatora to temat rzeka, ile akumulatorów tyle opinii a każdy chwali swój, który ma w samochodzie. Pokuszę się jednak o małą wskazówkę i wybierałbym pomiędzy Varta, Bosch lub Centra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Varte AGM i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem Boscha AGM przeżył 7 lat. Chodzi do dzisiaj ale w zimie nie trzymał mi pojemności i po dwóch dniach stania były problemy z odpaleniem. Teraz pracuje w mniejszym benzyniaku który jest częściej w użyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory AGM to już spory wydatek, wydaje mi się że akumulatory z dużym zapasem prądu rozruchowego serii SILVER (Bosch lub Varta) lub FUTURA (Centra) wystarczą w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...