Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Korek chłodnicy


Gość str3ight
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys andrzej330 pisal cos takiego

" Korek do chłodnicy i korek który jest przy silniku można zastąpić korkami od chłodnicy

z dużego fiata albo starszego poloneza . W korku który jest przy chłodnicy trzeba

usunąć zaworek. "

 

chodzi mi dokladnie o korek do chlodnicy ... macie jakis patent na to bo mi bardzo przepuszcza a oryginal 150 zl ;/

 

 

dzieki za pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str3ight kup korek chłodnicy do fiata 125,żuka albo wczesnych wersji poloneza.Wyrwij z niego zaworek odprowadzający nadmiar płynu do zbiornika wyrównawczego i wtedy można już zastąpić nim orginalny korek sereny.Zakręca się ciasno ale pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tak pisałem, ktoś inny ale to nie istotne. A czy musisz mieć oryginał? Zamienniki kosztują w granicach 30 zł. Poszukaj na motocom lub na Alledrogo. Są na bank.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na motocom jest nie do chlodnicy a pod fotel kierowcy. za 23 zl, ten juz wymienilem. Bylem w sklepie z czesciami do fiata fso i zuka. gosc mi pokazal korek ale on wygladal analogicznie wlasnie do tego spod fotela. rowniez mial sprezyne tylko ze byl kwadratowy, Czy to o ten korek Wam chodzi ? co to za zaworek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec korek i zobacz czy masz na nim dobra uszzelke ja mialem ten sam problem i nigdzie nie moglem dobrac takiego korka wiec dokupilem uszczelke termostatu razem z termostatem od golfa3 i tam jest podobna uszczelka zalozylem i jezdze juz na niej 2 lata i nie cieknie. a wlasnie termostat wernetu w innym chyba nie ma z tego co pamietam. koszt 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam juz nie ma uszczelki :P ona sie kruszy nawet gdy ja dotkne, smigne dzisiaj do sklepu i zobacze czy bedzie. jakbys mial chwile napisz jak to zrobiles chociaz mysle ze nie powinno byc problemu :)

 

dzieki wielke z pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego problemu z wymiana naciagasz pierscionek gumowy rowkiem na kolniez mosieznej plytki i masz gotowa uszczelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A zbiornczek jest przelewowy. Najlepiej daj foto  z pod maski ale w większości nissanów korek jest z zaworkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zbiornczek jest przelewowy. Najlepiej daj foto  z pod maski ale w większości nissanów korek jest z zaworkiem

Z dokumentacji serwisowej wynika, że korek powinien mieć zawór, natomiast z numeru katalogowego korka, dobranego po numerze VIN wynika, że korek zaworu nie ma.

NISSAN Radiator CAP - 21430-9C002.

 

Na stronie: http://www.motoneo.pl/k-a-Nissan-all-SERENA-SERENA_C23M-12935-Uklad_chlodzenia-Korek_chlodnicy-i-j.html#cont

do tego silnika widzimy korki:

 

z zaworem:

J1545000 NIPPARTS

30C0000-OYO SANKEI JAPAN

 

oraz

 

bez zaworu:

- RC117 GATES

- ADN19913 BLUE PRINT

 

Chłodnica po przeciwnej stronie korka posiada jakąś rurkę przelewową.

 

Czy ktoś posiadający Serena z silnikiem 2.0 16V mógłby zobaczyć jaki ma korek?

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce do mojej sentry przy silniku sr20de korek jest z dodatkowym zaworem więc skoro to ten sam silnik to powinno być moim zdaniem. 

Edytowane przez hansrpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sinkik

 

W serwisówce do mojej sentry przy silniku sr20de korek jest z dodatkowym zaworem więc skoro to ten sam silnik to powinno być moim zdaniem

Ten sam silnik nie oznacza, że układ chłodzenia jest identyczny.

Serena ma dwie nagrzewnice i dwa korki. Jeden na chłodnicy, drugi w komorze silnika.

Ten w komorze ma zawór, a ten na chłodnicy, być może zaworu nie powinien mieć.

jak na przykład korek:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71j5fNfjPIL._SL1500_.jpg

Proszę o wypowiedź właścicieli samochodów Serena.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z serwisówki strona 12 wynika, że w SR20 jest zawór na 0.9 bara.

Jeśli odkręcisz u siebie i sprawdzisz, to po kształcie gniazda też da się poznać, czy ma być zawór czy nie.

Ja mam 1.6, więc może nie być miarodajne jeśli sprawdzę.

4. Engine cooling and lubrication.PDF 1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem da tematy związane z korkiem chłodnicy.

W 1.6 korek przy chłodnicy nie ma zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...