Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lampka kontrolna filtra cząstek stałych (DPF)


Gość Robson2316

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robson2316

Witam wszystkich.  Jestem nowym użytkownikiem Nissan Qashqai +2 z roku 2008. Dziś podczas jazdy miejskiej zapaliła mi się pomarańczowa lampka jakby "wyrzut z rury wydechowej"  Po przeszukaniu internetu doczytałem, że zapaliła mi się lampka kontrolna filtra cząstek stałych (DPF).  Czy możecie mi podpowiedzieć co to znaczy i co powinienem zrobić, czy można z tym jeździć etc. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapaliła Ci się kontrolka filtra cząstek stałych, to nie powinieneś wyłączać silnika, gdyż może się to skończyć wizytą w ASO. Nagrzej silnik i wyjedź gdzieś po za miasto, tak abyś mógł jechać ze stałą prędkością bez niepotrzebnego zatrzymywania samochodu. Staraj się utrzymywać w miarę wysokie obroty na poziomie 3 tys. i tak do zgaśnięcia kontrolki (około 20 minut).
Zalecam dynamiczną jazdę, aby wszystko się dobrze wypaliło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie chodzi oczywiście o szybką jazdę lecz masz jechać tak aby obroty były w granicach 3 tys.
z instrukcji citroena którą posiada wynika że należy jechac z predkością ok 60 km/h ale na niższym biegu- zalecany 2-3 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po trzecim wyłączeniu i uruchomieniu silnika przy palącej się kontrolce dpf konieczne jest wypalanie serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...