Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Pompa paliwa - nie można odpalić auta


Gość Rafał L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę odpalić samochodu :!: :evil:

 

Podejrzewam że to pompa paliwowa. Gdy silnik jest zimny ni cholery nie można go odpalić na benzynie, Męcze się z gazem.

Jak już trochę pochodzi na gazie i się rozgrzeje to póżniej na benzynie odpala.

Wcześniej jak przekręciłek kluczyk w stacyjce słychać było dzwięk z tylnej części samochodu (pompa się załączała :?: ) A teraz jak zimny to nie słychać, dopiero po rozgrzaniu.

Pozadzcie coś, może jakiś przewód nie łączy czy cuś :?:

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powinna pracować cały czas. Dlatego właśnie zalecane jest mieć chociaż ćwiartkę w baku, żeby nie pracowała na sucho. Jeżeli po jakimś czasie możesz odpalić na benzynie to pompa powinna być OK.

 

Być może właśnie jakiś przewód nie łączy. Najlepiej posłuchaj czy przy zimny silniku i przekręconym kluczyku startuje pompa w baku. Jeżeli nie to sprawdź to samo gdy masz już rozgrzany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zimno nie startuje.

Teraz gdy jest ciepły silnik też nie. Rozebrałem wnętrze samochodu ale nie mogę dostać się do samej pompy, wszystko jest strasznie pordzewiałe i nie chcę czegoś urwać. Jutro rano jadę do mechanika może coś poradzi.

 

Ps. Gdy pompa jest zepsuta też będzie słychać ten charakterystyczny dzwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa padła albo gdzieś nie ma styku na przewodach (prąd nie dopływa), to będzie głucha cisza. W ogóle, to jednak dobrze jest wyjąć pompę i ją obejrzeć. Być może smok jest zasyfiony na maxa i pompa nie daje rady pociągnąć paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się pomęczyłem.

Okazało się że padła pompa paliwa :evil:

 

Zakupiłem już nową, dziś wymiana.

 

Niestety nie zrobie fotki, nie mam aparatu.

 

Ps. Jeśli ktoś jest zainteresowany częściami od primery stoi na Strażackiej. Czerwony hathback P10, 2.0 w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pompkę dałem 300 pln (używana). Kupiłem na strażackiej.

Orginalna Nissanowska.

 

Za wymianę zapłaciłem 50 pln, ale jak ktoś ma choć małą żyłkę majsterkowicza to wymieni ją sam.

:wink:

 

Ja się do niej nie dotykałem bo wszystko tam było skorodowane i bałem się że coś urwę, Zawsze lepiej jak bedzie na kogoś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie pompy mozna kupic tez na Allegro z primer przeznaczonych do rozbiorki, widze ze sie spoznilem troche z odp - zeby sprawdzic pompe to mozna tez sprawdzac cisnienie na przewodzie paliwowym, wystarczy wpiac miernik zamiast filtra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pompkę dałem 300 pln (używana). Kupiłem na strażackiej.

Orginalna Nissanowska.

 

Za wymianę zapłaciłem 50 pln, ale jak ktoś ma choć małą żyłkę majsterkowicza to wymieni ją sam.

:wink:

 

Ja się do niej nie dotykałem bo wszystko tam było skorodowane i bałem się że coś urwę, Zawsze lepiej jak bedzie na kogoś :twisted:

 

 

ojojoj ja 115$ zalatwilbym ci walbro 255lph, z przesylka i wszystkim

szkoda ze nie wpadlem do tego tematu wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj ja 115$ zalatwilbym ci walbro 255lph, z przesylka i wszystkim

szkoda ze nie wpadlem do tego tematu wczesniej

To w stanach nowe części do nissanów są tańsze niż u nas na szrotach?

 

no czasami tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj ja 115$ zalatwilbym ci walbro 255lph, z przesylka i wszystkim

szkoda ze nie wpadlem do tego tematu wczesniej

 

Trudno , było mineło. Może ktoś inny przeczyta ten wątek i będzie Cię pamiętał w potrzebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

No wlasnie... szkoda zes sie pospieszyl... mam pompe paliwa oryginal uzywke od motoru 1.6 tyle ze z N13 - dlatego prosilem o zdjecie by porownac ustrojstwo. Pamietasz jak wygladala? Moze cos takiego:

 

DSC02259.jpg

 

DSC02260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam pompe z SR20DE pasuje do wszystkich sr20de primer i sunny a także almer, pompa jak nowa piknie chodzi

 

Rafał L napisał:

Za pompkę dałem 300 pln (używana). Kupiłem na strażackiej.

Orginalna Nissanowska.

 

:

 

ja pierd^%$^*( ales dal kasy za pompe hehehehehe nie moge nastepnym razem pooglądaj klubowa ggielde zanim cos kupisz, ja mam takową pompe za polową co dales:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... szkoda zes sie pospieszyl... mam pompe paliwa oryginal uzywke od motoru 1.6 tyle ze z N13 - dlatego prosilem o zdjecie by porownac ustrojstwo. Pamietasz jak wygladala?

 

Troche inaczej jeśli chodzi o budowę, ale może by i pasowała. Trzeba by było założyć i podłączyć wtedy byśmy wiedzieli.

 

Gre13 ja mam silnik 1.6 pasowała by ta twoja?

Przeglądałem giełde klubową i nic nie znalazłem :cry:

 

Nie wiem czy to aż tak bardzo dużo. Na allegro były po ok 200 pln, ale zależało mi na czasie. Dzwoniąc na ulicę Ostrobramską koleś za taką pompkę zażądał 550pln :!: A za nową 1400pln :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...