Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Uszkodzony odtwarzacz płyt CD i niska czułość radia.


smit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w oryginalnym radiu zamontowanym w Almerze zepsuł się odtwarzacz płyt CD.

Po włożeniu płyty słychać jednostajny stuk wewnątrz odtwarzacza (jednostajne uderzanie jakiegoś elementu mechanicznego) i po kilku sekundach pojawia się komunikat błędu na wyświetlaczu. Następnie odtwarzacz wyłącza się i włącza się radio.

Wyjęcie płyty jest możliwe tylko po wykręceniu całego odtwarzacza z obudowy.

Niestety po pierwszym takim usunięciu nośnika i ponownym zamontowaniu radia dodatkowo odbiornik stracił czułość i odbiera tylko najsilniejsze sygnały (Trójka, radio Maryja, czasami RMF FM)

Nie wiem czy zespułem coś przy demontażu, ale raczej fizycznie nie uszkodziłem odbiornika..

Załączam zdjęcia podłączeń z oznaczeniami.

1- antena (?),

2- jakiś urwany kabelek i to raczej nie ja go urwałem,

3- wtyczka sygnałowa i zasilająca. Tuż za wtyczką widać kilka obciętych przewodów, które są zawinięte w czarnej izolacji razem z tymi podłączonymi do radia.

Radio i odtwarzacz były sprawne, aż do pierwszego zacięcia płyty i demontażu.

Czy spotkaliście się z takimi uszkodzeniami i czy niska czułość radia może być winą np. któregoś zerwanego kabla?

Jak to sprawdzić?

Czy oddawać urządzenie do specjalisty, czy od razu kupić jakieś na allegro, gdzie koszt to około 120-150 zł.

 

--

pozdrawiam,

Tomek

post-80223-0-42246700-1388246742_thumb.jpg

post-80223-0-71208600-1388246747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na mój gust to końcówka kabla antenowego to jakaś własnoręczna rzeźba i może stąd pogorszenie czułości odbierania radia.

Jeśli chodzi to mechaniczne uderzanie w cd, to prawdopodobnie zużyty laser - stukanie (nie takie głośne) jest spowodowane ogniskowaniem mechaniki lasera.

A dlaczgo płyty nie można wyjąc to już nie wiem, być może również jakieś uszkodzenie mechaniczne jest -jesli jesteś z wa-wy mogę zajrzeć...

Przy zakupie innego radia uważaj, twoje ma zabezpiecznie immo (czyli działa tylko w twoim aucie, po przełożeniu do innego auta nie zadziała).

Ten model radia ma dwa oznaczenia na naklejce:

28185 BN800 + CT450(na panelu przednim) = takie jak twoje (zabezpiecznie immo+kod)

286-6150-09 + CY450(na panelu przednim)= zabezpieczenie tylko kodem (najlepiej takie kupić)

Oczywiście ten 1szy przypadek też można uruchomić w innym aucie, trzeba tylko pogrzebać w elektronice radia. czyli koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i porady.

 

Tematy były już poruszane. Winne jest jakieś plastikowe kółeczko-zębatka w CD, które lubią pękać i wtedy puka-stuka i nie wyrzuca płyty. Trzeba rozkręcić i skleić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...