Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Klekot na zimnym silniku w SR20De


Guest Qrpi

Recommended Posts

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem P10, GR20DE i pojawił się pewien problem. Po uruchomieniu zimnego silnika słychać klekot jak w dieslu, który ustaje po ok.5 sekundach. Jak silnik jest ciepły tego dźwięku nie ma. Co to może być? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Są różne teorie na ten temat.

Jedna mówi, że pora podwyższyć lepkość oleju (np. z syntetyku na semi). Może być to związane też podobno z wydajnością pompy oleju, która z wiekiem nieco spada.

Ja mam silnik 1.6, który nie ma hydraulicznej samoregulacji zaworów, a też mam te objawy. Przy następnej wymianie oleju zalewam 10W40 i zobaczymy co dalej.

Link to comment
Share on other sites

a kedy wymieniałeś olej i filtr oleju?

Dzięki za odpowiedzi, olej i filtr wymieniany tydzień temu, ale na starym oleju był ten sam objaw - tak więc to nie od tego.

Link to comment
Share on other sites

w tym silniku jest łańcuch rozrządu,najprawdopodobniej jest już trochę rozciągnięty,klekocze o obudowe dekla zaworowego,jak ma ponad 200tyś km to pewnie właśnie to

Link to comment
Share on other sites

to nie jest wina oleju tylko napinacza. w swoim nissanie mam to samo. Po odpaleniu przez ok. 10 s coś grzechocze a pozniej przestaje. I to napewno nie jest łańcuch. Łańcuch powinien wytrzymac dłużej niż cały silnik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...