Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Cykanie" przy hamowaniu silnikiem


pawelz

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawil mi sie dziwny objaw.

Na wolnych obrotach, przy jezdzie itp wszystko OK. Ale jak jade i zdejme noge z gazu na zimnym silniku slychac takie dziwne odglosy gdzies z przodu z prawej strony. Tak jakby ktos wlozyl slomke w szprychy roweru. I dzieje sie to tylko przy zimnym silniku. Po przejechaniu jakichs 3-5 km objaw ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność turbiny, być może po nagrzaniu wszystko się lekko rozszerza i uszczelnia, kiedyś czytałem nie pamiętam w jakiej gazecie o takim objawie i właśnie to turbina syczała na uszczelce. Co prawda to dotyczyło T31 ale chyba wielkiej różnicy niema między modelami.


Drugi podejżany to filtr paliwa ponoć w nim jest taki zawór kulkowy i on może hałasować, jak tak miałem u siebie ale tylko w zimie i to do nagrzania silnika właśnie jak puszczałem nogę z gazu, ale to dzwięk raczej nie przypominał słomki tylko takie jak by silnik odrzutowca ;) w miniaturze oczywiście który schodzi z obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne, ze tego nie slychac przy normalnej jezdzie, przy przyspieszaniu itp. Tylko po puszczeniu gazu na biegu i to tez pod koniec spadania obrotow. I dzwiek dochodzi jakby z dolu z prawej strony (gdyby to byl ciagle to pomyslalbym ze wpdala mi jakas galazka w prawe przednie kolo).

Tak wiec filtr raczej odpada. A turbine jak tu sprawdzic, jak bez jazdy nie ma tego objawu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... No wymiękam,  czyli jak nie ma ciągu na kołach, tylko lecisz na luzie rozumiem z opisu. A ma znaczenie czy auto leci na jałowym biegu, czy na przykład na jakimkolwiek 1-2-3-4-5-6 tylko bez gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagraj to posłuchamy bo tak to każdy ma w głowie inny dźwięk.

 

Na moje to coś z hamulcami lub opaską od osłony przegubu. Ale to takie wróżenie trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... No wymiękam,  czyli jak nie ma ciągu na kołach, tylko lecisz na luzie rozumiem z opisu. A ma znaczenie czy auto leci na jałowym biegu, czy na przykład na jakimkolwiek 1-2-3-4-5-6 tylko bez gazu?

Tylko na biegu. Jak lece na jalowym to nic sie nie dzieje. Jaden np 60 km / h na 3 biegu, zdejmuje noge z gazu i samochod zaczyna hamowac i cicho gdzies tam z przodu cyka. Jak wrzuce na luz cykanie znika. Podobnie jak zaczynam dodawac gazu, cykanie tez ucichnie. I tylko na zimnym silniku. Po przejechaniu jakichs 2-3 km objaw znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...