Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] olej na pokrywie zaworów + branie 1l/1500km


tommie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, latem sprowadziłem Almerke n16 1,5 qg15de, przekulane niby 170000. Przy oględzinach wszystko bylo ok, natomiast teraz pojawił się problem ze zbyt dużym braniem oleju ok. 1l/1500km oraz zauważyłem wyciekanie oleju spod śruby mocującej pokrywę zaworów(widoczne na zdjęciu)  . Wziąłem klucz i śrubę dokręciłem ponieważ była trochę luźna, sprawdziłem resztę śrub i ok. Innych wycieków nie zauważyłem, dodam jeszcze, że spaliny śmierdzą kolor mają taki szarawy, olej chłodniczy trzyma stan. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Dlaczego spod tej jednej śruby olej wywala?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro śruba sie poluźniła, to popuszczało olej, normalka. Dokręc dosc mocno ale z umiarem i powinno przestac.

Zostawiasz ślady pod autem? cos czuję, ze przeciek nie jest aż taki duży i olej jest spalany przes silnik (tym bardziej, ze spaliy śmierdza)

 

To jest niestety normalka w tych autach i w zależnosci od farta ujawnia sie w okolicach 130-180kkm. Masz do wymiany pierścienie. Jeśłi sam nie masz zyłki do napraw i oddasz auto do mechanika, to minimum 1500 nie twoje.

dlatego sugeruje (o ile nie jezdzisz za dużo, tylko max kilkanascie tysiecy rocznie, albo nie chcesz sie wiazac z tym autem na nastepne długie lata) nic nie robić, tylko pilnowac oleju i dolewać jakimś najtańszym półsyntetykiem. Przy odrobinie szczęscia da sie tak pojeździć nawet kilkadziesiąt kkm.

 

Jeślinatomiast cie to drażni, to albo opchnij auto, albo zapisz sie w kolejke do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro śruba sie poluźniła, to popuszczało olej, normalka. Dokręc dosc mocno ale z umiarem i powinno przestac.

Zostawiasz ślady pod autem? cos czuję, ze przeciek nie jest aż taki duży i olej jest spalany przes silnik (tym bardziej, ze spaliy śmierdza)

 

 

Po dokręceniu śruby olej nadal przez nią wypływa a gdy przeciagne mocniej almerke tak do 5k obrotów da się zauważyć większy wypływ oleju.

 

 

nic nie robić, tylko pilnowac oleju i dolewać jakimś najtańszym półsyntetykiem

 

a to nie będzie generować dodatkowych kosztów(sondy i inne pierdoły)? A czy da się jakoś zmniejszyć branie, dymienie np przez zastosowanie gęstszego oleju? Wlanie 15w40 zaszkodzi mojej almerce mocno? Jest jakiś dobry poradnik jak wymienić pierścienie? Bez kanału da radę? Sorki za zatruwanie  tyłka ale troche blady jestem- 23 lata, informatyk, wychowany bez ojca ale mówią, że złota rączka a na dodatek wcześniej tylko maluchem jeździłem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie rozbierałeś nigdy żadnego silnika, to sam sie za to nie bierz, bo nie podołasz (trzeba zdjąć głowice, odkręcic od wału korbowody...to nie jest robota, która da sie wykonac pierwszy raz bez nadzoru i pomocy kogos obeznanego)

Bardziej lepki olej niewiele (albo i nic nie da). Sondzie to nic nie szkodzi, katalizator dostaje lekko w kość, ale od razu też sie nie zapcha.

 

Jeśłi ciągle ciekie przez śrubę, to podłóż podkładke miedzianą (zamiast tej ktora tam jest) i dokrec dosć ciasno. Powinno załatwić sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie rozbierałeś nigdy żadnego silnika, to sam sie za to nie bierz, bo nie podołasz (trzeba zdjąć głowice, odkręcic od wału korbowody...to nie jest robota, która da sie wykonac pierwszy raz bez nadzoru i pomocy kogos obeznanego)

Bardziej lepki olej niewiele (albo i nic nie da). Sondzie to nic nie szkodzi, katalizator dostaje lekko w kość, ale od razu też sie nie zapcha.

 

Jeśłi ciągle ciekie przez śrubę, to podłóż podkładke miedzianą (zamiast tej ktora tam jest) i dokrec dosć ciasno. Powinno załatwić sprawe.

Jeśli jesteś kumaty to za pierwszym razem zrobisz silnik i w dodatku sam. Oczywiście musisz mieć instrukcje, logicznego myślenia i pomocnika, kanał albo podnośnik. Ja w Twoim wieku właśnie remontowałem pierwszy raz silnik i skutecznie. Na początek wymień uszczelkę pokrywy, sprawdź stan tej używanej - może jest uszkodzona a oleju używaj takiego jaki był zalany. Mineralnego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...