Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1.6 benzyna (2008) - awaria skrzyni


chris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru tygodni mój Notes bardzo głośno pracował na 4-tym i 5-tym biegu, dziś przy ruszaniu z 1-nki lub redukcji 1 samochodem szarpie i z okolic silnika dochodzą stuki, brzęczenie itp.

Zapewne rozsypała się skrzynia biegów.

 

Historia

W połowie roku wymieniłem sprzęgło w jednej z warszawskich firm - było tanie, robota też - więc przyoszczędziłem :(

Tydzień/dwa później - zaczęły zpod auta dobiegać hałasy - przyczyna uszkodzenie środkowego tłumika (pękł na spawie)

W tym samym mniej więcej czasie zaczęła się regularnie świecić kontrolka "Check Engine" mimo to silnik i auto pracowało poprawnie.

Diagnosta na stacji stwierdził awarię katalizatora, choć mechanicy twierdzili, że to wina tłumika....

Po wymianie tłumika część hałasów ustała, ale lampka świeci się nadal, przy okazji serwis stwierdził, że stuki z okolic silnika to uszkodzenie poduszki tylniej. Efekt łupnięcie przy zmianie kierunku jazdy.

W tym momencie zaczęły się przygody ze skrzynią - zaczęła najpierw słabo później coraz intensywniej wyć na 4,5 biegu... no i dziś zapewne umarła :-(

 

1. Czy warto ją naprawiać - jeśli tak to gdzie? Może polecacie jakiś zaufany warsztat? Najlepiej okolice Warszawy

2. Kupno używanej - jak sprawdzić czy się nie kupi bubla, na Alledrogo jest kilkanaście pozycji do Note 1.6

3. Czy są jakieś zamienniki z innych modeli? Może Nissan Micra lub Renault Modus?

4. Jaki jest partnumber skrzyni. Ile może kosztować nowa sztuka?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

BTW auto ma około 120tys, moje drugie auto - Focus z 2002 w dieslu ma 230tys i jest nie do zarżnięcia. Co z tymi Nissanami jest nie tak? ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to przy wymianie sprzęgła,wymienić też wysprzęglik, co do hałasów to może to być wiele przyczyn. nr poszukaj choć by tu:

https://partsouq.com/en/catalog/nissan/group?catalog=EL&model=E11E&category=A

http://nissan4u.com/parts/

nowa skrzynia jest droga,a czy oplaca się naprawiać to zależy. Ja naprawiałem w Almerze i koszt wszystkich łożysk(najczęściej przynajmniej jedno jest nietypowe i drogie,bo do dostania tylko w ASO) i sprzęgła kompletnego wyniósł mnie ok.1000zl ale to 6 lat temu.

Ostatnio bylo o współczesnych skrzyniach i praktykach firm z nimi związanych w Tv. Psują się na potęgę, bez względu na markę.

Używkę można kupić też z gwarancją,tylko pomiętaj nowy wysprzęglik.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nie do końca było to prawidłowo poskładane. Ostatnio zdarzył się taki przypadek że znajomemu w micra posypała się skrzynia przy 70 tys.

Edytowane przez Łukasz Wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniecznie musi być sama skrzynia. Choć jazda z uszkodzonymi poduszkami a wiec z "ruszajacą" się skrzynią może szybo doprwadzić do awarii samej skrzyni. Podejrzewam, że wszystko zaczęło się od lipnego sprzęgła i kiepsko wykonanej roboty. Na sprzegle nie warto oszczędzać. No i tak jak mówił Manix - wymiana sprzęgła tylko z wysprzęglikiem, na którym też nie warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglika nie wymieniałem, ponoć wyglądał jeszcze dobrze :( ehhh..

 

Nowa skrzynia odpada - dzwoniłem dziś do PGD 12k+VAT ... ciekawe kto to kupuje :)

Używki są po 500-600 zł na Allegro.

 

Najchętniej bym odwiedził jakiś warsztat, który skrzynię zorganizuje, przestuje i da jakąś gwarancję. W pobliżu mam VTG, ale zapewne będą bardzo drodzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupić używkę,to wypowiedz ją sobie.Niech sprzedający trzęsie porami.

Po prostu poszukaj młódki i powiedz sprzedającemu że bierzesz na jego odpowiedzialność.Ja tak kupowałem uzywkę do matiza.Drogą mailową spisaliśmy umowę,pieniążki przelewem i już...była dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie stuki i hałasy dobiegały ci ze skrzyni? U mnie lewarek zmiany biegów drga znaczaco przy dodawaniu i hamowaniu zwłascza na 3 i 5 biegu. poduszki ok ale drganie i głuche stuki przy "odbijaniu" lewarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuche stuki zawsze były w Note(lewarka oczywiście),jak się go nie prowadzi tylko pozwala mu wskakiwać to taki odgłos bedzie.

Jak przy 3 i 5 czuć prace silnika to może być któraś z linek mocniej ściągnięta i reaguje na drgania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie to nie podobało ,ale skoro mówi że OK!


Manix,czytałeś PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis wymienił mi poduszki rok temu wraz z kołem zebatym 5 biegu. świstu przy dodawaniu gazu nie było przez 3 m-ce, drgania drazka tez były mniejsze ale potem wróciło wszystko do "normy" - nie wiem może Ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...