Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny b12 coupe 1.6


Dlugowieczny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno nabyłem ów nissanka z problemem jakim jest szarpanie na pierwszym i drugim biegu. dzieje się to gdy chcę powoli na tych biegach jechać. przy dynamicznym ruszaniu tego problemu nie ma. z mechaniką pojazdową nie mam nic wspólnego i jestem zielony. auto jak na swoje lata jest w miarę w przyzwoitym stanie i chciałbym go troszkę ponaprawiać. Następna wada to wycie skrzyni biegów. Chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być tego powody. Byłem z tym w warsztacie napotkanym gdzieś przy okazji i pan mechanik niewiele mi powiedział.  Podejście jego było tego typu: a jeździć ile się da a potem na złom. tak to już jest ze starymi samochodami że co chwila coś jest w nich do zrobienia.

nie dyskutowalem więcej z tym człowiekiem. może ktoś zna jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach gdzie mógłbym się udać?

Edytowane przez Dlugowieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie może być związane ze złym stanem układu elektrycznego silnika palec rozdzielacza ,kopułka, przewody wn , świece ale nie koniecznie brudny gaźnik lub przepustnica też  ma wpływ na szarpanie.

Wycie skrzyni może być związane z brakiem oleju w niej ,zużytymi łożyskami  lub uszkodzonym łożyskiem oporowym sprzegła.

Musisz opisać dokładnie kiedy wyje przy wyższych prędkościach czy jak zwalniasz.  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nagraj filmik (lepszej jakości niż 0,3mpix) jak masz czym
Ja bym w skrzyni obstawiał na łożyska. Jeżeli to tylko wycie i przy tym nie masz problemów z biegami i z dużymi oporami przy wbijaniu to olej i łożysko oporowe powinny być OK
Co do szarpania to tak jak kolega napisał, zacznij od najprostszych rozwiązań
świece, kable WN, kopułka i obowiązkowo filtry. Nie pomoże to trzeba się nieco pobrudzić i zająć się czyszczeniem tego co kolega wspomniał

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to co do szarpania, też miałem, w sumie to nadal mam ten problem i w moim przypadku są to kable WN, jeden z nich przebija iskrę na głowicę, sprawdzisz to w łatwy sposób, wjedź w jakieś ciemne pomieszczenie, bądź w nocy pod gołym niebem, otwórz maskę i pogazuj troszkę, jeśli zobaczysz, ze gdzieś iskrę, to masz odpowiedź, warto sprawdzić ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie może być związane ze złym stanem układu elektrycznego silnika palec rozdzielacza ,kopułka, przewody wn , świece ale nie koniecznie brudny gaźnik lub przepustnica też  ma wpływ na szarpanie.

Wycie skrzyni może być związane z brakiem oleju w niej ,zużytymi łożyskami  lub uszkodzonym łożyskiem oporowym sprzegła.

Musisz opisać dokładnie kiedy wyje przy wyższych prędkościach czy jak zwalniasz.  

dz za odp.

no przewodów wn nie wymieniałem to fakt. do kopułki nie zaglądałem. świece były sprawdzane i są ok. na jednopunktowym wtrysku jest. przepustnicy też mi nikt nie oglądał. co do skrzyni.  zaczyna ją już słychać od 3ki. i przy zwalnianiu i rozpędzaniu, olej był wymieniony. czuć na nodze przy puszczaniu sprzęgła dziwne drgania. nie wiem jak to opisać może to nie drgania ale nie jest to płynne.

 a np gdy mam około 2tys obrotów i na chwilę dosłownie wcisnę i od razu puszczę gaz to auto skacze i by to opanować to trzeba albo sprzęgło wcisnąć lub gaz mocno.

Najlepiej nagraj filmik (lepszej jakości niż 0,3mpix) jak masz czym

Ja bym w skrzyni obstawiał na łożyska. Jeżeli to tylko wycie i przy tym nie masz problemów z biegami i z dużymi oporami przy wbijaniu to olej i łożysko oporowe powinny być OK

Co do szarpania to tak jak kolega napisał, zacznij od najprostszych rozwiązań

świece, kable WN, kopułka i obowiązkowo filtry. Nie pomoże to trzeba się nieco pobrudzić i zająć się czyszczeniem tego co kolega wspomniał

próbowałem nagrać. mam kamerkę ale mimo że ściąga odgłosy dość dobrze to jednak nie słychać tego wycia tak jak jest w rzeczywistośći.

Jeśli mogę się wtrącić, to co do szarpania, też miałem, w sumie to nadal mam ten problem i w moim przypadku są to kable WN, jeden z nich przebija iskrę na głowicę, sprawdzisz to w łatwy sposób, wjedź w jakieś ciemne pomieszczenie, bądź w nocy pod gołym niebem, otwórz maskę i pogazuj troszkę, jeśli zobaczysz, ze gdzieś iskrę, to masz odpowiedź, warto sprawdzić ;)

albo jestem ślepy albo nie ma przebicia:)

Szarpanie może być związane ze złym stanem układu elektrycznego silnika palec rozdzielacza ,kopułka, przewody wn , świece ale nie koniecznie brudny gaźnik lub przepustnica też  ma wpływ na szarpanie.

Wycie skrzyni może być związane z brakiem oleju w niej ,zużytymi łożyskami  lub uszkodzonym łożyskiem oporowym sprzegła.

Musisz opisać dokładnie kiedy wyje przy wyższych prędkościach czy jak zwalniasz.  

jeszcze jedno co zaobserwowałem dziś. jadąc z pracy zaczeliśmy chwilę ścigać się z kolegą ( pochwalę się że golf 4 1.9tdi  zostawał w tyle) :)

ale wracając na ziemie. przy zmianie biegów i ostrym wciskaniu gazu i tu nie wiem czy to możliwe.  na 1 i 2gim biegu zrywa przyczepność(mokro było) ale przy zmianie na 3kę czuć było że przez moment obrotów nabiera a nie przyspiesza. raz tylko mi się zdarzyło to. sprzęgło bierze wydaje mi się że gdzieś po środku. ale dobrze nie zwrócilem uwagi. czy to oznaka startych tarcz by była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza albo docisk sprzęgła. Trzeba zdjąć skrzynie i popatrzeć jak to się tam prezentuje
Przy okazji zdejmowania warto przeglądnąć czy w skrzyni wszystko ok
tak czy tak cie czeka grzebanie w kanale ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza albo docisk sprzęgła. Trzeba zdjąć skrzynie i popatrzeć jak to się tam prezentuje

Przy okazji zdejmowania warto przeglądnąć czy w skrzyni wszystko ok

tak czy tak cie czeka grzebanie w kanale ;)

dzieki za zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi teraz wpadło do głowy, że może wystarczy popuścić linkę sprzęgła? ja też tak miałem właśnie powymienie na nową tarczę, za bardzo podciągnąłem i przy nagłym godaniu gazu "palił" sprzęgło nie gumę :D także warto podnieść maskę o popuścić linkę sprzęgła, rozwiązanie raczej na krótką metę, ale jak nie masz kasy na wymianę, to warto to zrobić. Pozdrawiam :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi teraz wpadło do głowy, że może wystarczy popuścić linkę sprzęgła? ja też tak miałem właśnie powymienie na nową tarczę, za bardzo podciągnąłem i przy nagłym godaniu gazu "palił" sprzęgło nie gumę :D także warto podnieść maskę o popuścić linkę sprzęgła, rozwiązanie raczej na krótką metę, ale jak nie masz kasy na wymianę, to warto to zrobić. Pozdrawiam :)

tu nie o pieniądze chodzi. kasa jest. gorzej z warsztatem który podchodzi do samochodu z tym by dobrze zrobić i dobrze doradzić. w trzech już usłyszałem; no bo to stare auto i ma prawo się psuć i żeby dojeździć do końca i na złom. a to auto które mam jest warte tego by go dopieścić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, ja komu nie powiedziałem o moim przupadku spalonej tarczy, to każdy "na złom te padło"..nikt nie odczuwa teraz takiej wewnętrznej ochoty na zrobienie z niczego czegoś..każdy tylko chce jeździć czymś nowym..ja osobiście podziwiam ludzi z pasją, i z każdym razem, gdy widzę dobrze zrobiony samochó, mam naprawdę ochotę podejść i pogratulować właścicielowi :P
A wracając do tematu, może spróbuj sobie sprawdzić tą linkę, ja tarczę wymieniałem sam, pierwszy raz na oczy silnik widziałem i zrobiłem, nie masz kogoś, z kim byś mógł to zrobić?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, ja komu nie powiedziałem o moim przupadku spalonej tarczy, to każdy "na złom te padło"..nikt nie odczuwa teraz takiej wewnętrznej ochoty na zrobienie z niczego czegoś..każdy tylko chce jeździć czymś nowym..ja osobiście podziwiam ludzi z pasją, i z każdym razem, gdy widzę dobrze zrobiony samochó, mam naprawdę ochotę podejść i pogratulować właścicielowi :P

A wracając do tematu, może spróbuj sobie sprawdzić tą linkę, ja tarczę wymieniałem sam, pierwszy raz na oczy silnik widziałem i zrobiłem, nie masz kogoś, z kim byś mógł to zrobić?

Ani nie mam kogoś ani nawet gdzie:) po za tym ja jak coś rozbiorę to ciężko potem poskladać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałęm gdzie...jakbyś był jakoś bliżej, to chętnie bym wpadł, szukaj, moze ktoś się znajdzie ;) Powodzenia!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

warsztat jest, cały temat skrzyni i sprzęgła ogarnie ci pan Łukasz Dmowski w Siedlcach http://www.lukaszdmowski.prv.pl/. Byłem, z usługi korzystałem i z czystym sumieniem mogę warsztat polecić :)

dzięki wielkie. z pewnością skorzystam.

Edytowane przez Dlugowieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...