Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki parkowania z przodu


skalkrof

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie w swoich Żuczkach czujniki parkwania z przodu ? Jak sie sprawują, czy sa pomocne i na jakiej zasadzie działają ? Czy warto je zakaładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm no osobiście nie posiadam takich czujników ale raczej jak bym miał na nowo kupować to bym wziął. Na pewno są przydatne choćby i z tego powodu że siedząc w Juku masz wrażenie jak by się auto kończyło na masce a przed nią jest spory kawał zderzaka. 

No a z zasady dziąłania to tak jak każde im bliżej podjedziesz do przeszkody tym z większą czestotliwością zaczną pikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam czujniki parkowania (nie oryginalne ale działają tak samo).

Jak najbardziej polecam. Parkowanie i manewry są o wiele prostsze. W połączeniu z kamerką z tyłu manewruje się naprawdę bardzo łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Furo, czy możesz podać jakiej marki masz te czujniki i ile Cię kosztowały?

 

Sprawdzę w domu i Ci podam.

Nie jest to najwyższa półka, dostałem je w gratisie. I często szwankują przednie czujniki (włączają się podczas jazdy co jest strasznie irytujące). Jednak z tego co dowiedziałem się w ASO to oryginalne czujniki montowane w Juku trzeba każdorazowo włączyć przed użyciem.

Chciałem je kupić ale ta opcja mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie mam czujników ale się nad nimi zastanawiałem i spotkałem gdzieś kobietę, która miała zamontowane oryginały nissana. Narzekała, że piszczą bez sensu nawet podczas jazdy po ulicy a jak jest słupek to mogą w ogóle nie zadziałać... Porównała je do jakiejś taniochy z allegro, które ma w innym aucie (też z przodu + z tyłu) i stwierdziła,że tamte dużo lepsze. Te u niej załączały się po zatrzymaniu auta na włączonym silniku i działały do 10km/h. Teoretycznie.

Może to wina montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy macie w swoich Żuczkach czujniki parkwania z przodu ? Jak sie sprawują, czy sa pomocne i na jakiej zasadzie działają ? Czy warto je zakaładać?

 

 

Ja mam jakieś Valeo - ze względu na kształt przodu przydają się, dużo łatwiej jest podjechać do niskiej, niewidocznej z kabiny przeszkody, na małą odległość. W sumie tylne są w praktyce mniej przydatne niż przednie chyba.  :D

 

Co do sposobu działania to pewnie zależy od producenta. Akurat w tych, które mam ja, przednie włączają się po wrzuceniu wstecznego biegu i działają przez 30 sekund - tak że parkować przodem z ich pomocą "z marszu" się nie da, trzeba najpierw przynajmniej zatrzymać się i wrzucić wsteczny, żeby zadziałały. Skrajne czujniki są skierowane pod kątem, więc przy skręcaniu sygnalizują również obecność przeszkody z boku - wyświetlacz wskazuje, z której strony wykryto przeszkodę. Ogólnie wrażenia mam raczej pozytywne - od instalacji minęło prawie pół roku i dalej jestem zadowolony.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...