Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Auto dla żonki...


Lutenet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

postanowiłem odmłodzić żonie rocznik .... auta oczywiście :)

Ostatnio była Megane z 2003r. więc teraz chcę wskoczyć na jakiś  ~~2007.

Napewno ma to być benzynka z niedużym silnikiem oraz raczej dwudrzwiowy.

Do konkursu stanęły (kolejność przypadkowa):

- Peugeot 207 (z 1,4)

- Ford Fiesta Mk6

- Opel Corsa D (silnik 1,2 i większy)

- Renault Clio III

- no i może Toyota Auris

Eksploatacja samochodu będzie w 95% miejska i podmiejska i zamknie się w 5tyś rocznie (bynajmniej ostatnie 5 lat tak wyglądało :))

Dlatego też nie chcę inwestować w jakieś super wynalazki czy też nówki bo szkoda aby na parkingu przestoje wyrabiały.

Raczej szukam samochodu krajowego i serwisowanego ... chociaż nie mówię że za sprowadzonym sie nie obejrzę.

 

Co byście doradzili ?? podpowiedzieli ?? a może macie coś gdzieś godnego do obejrzenia i stojącego u sąsiada :) z kartką na sprzedaż ??

Albo jakie macie doświadczenia w tych markach samochodów ?? Przyznam się że jeszcze żadnym z nich nie jeździłem, chociaż to żona ma jeździć. Zresztą co do wygody to raczej drugorzedna sprawa. Na pierwszym miejscu interesuje mnie bezawaryjność (o ile można tak powiedzieć).

 

PS. Padnie pewnie pytanie ... "a czemu nie ma w konkursie Micry ?" Odp.: ponieważ ona mi sie tak nie podoba ....a może dlatego że po Bydgoszczy takie się tylko turlają z literką L

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz , Yaris.Z wymienionych przez ciebie,auris P.s.auto ma się podobać żonie,nie tobie.;)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A2 idealny samochod dla kobiety i nie tylko praktycznie bez awaryjne.

ON 1.4 90 km lub pb 1.4 75 km

Edytowane przez NaglyAtakSpawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 polecam :-) , miałem jakiś czas temu , później kupilem żonie , zero problemów :-D. Gdyby nie to ze bardziej (może z racji też wieku ;-) ) ,wygodniejszy jest suv , pewnie zostałbym właśnie przy audi A3 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do do sprzedania Yarisa z 2008r 3 dzrwiowy 1.0 Salon Pl Orginalny lakier. jak jestes zainteresowany to pisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Audiki i wiem, że ładnie pasują do kobiet ale to lekko za wysoka półka jak na moje założenia w stosunku do "rocznik-cena-potrzeby użycia".

W temacie Yaris .... hmmm zewnątrz ładne natomiast wewnątrz jakoś tak nie podchodzi, chociaż wiem że to ma służyć do przemieszczania a nie patrzenia i się delektowania wnętrzem :)

Natomiast to co napisał manix.... Wczaraj żona mówi ..."a wiesz widziałam dzisiaj ładny samochód ??? Mokka....?? czy jakoś tak" :) powiedziałem by sie dalej rozgladała :) hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ? Opel Mokka bardzo fajny wizualnie, rzuca się w oczy .... nie dziwię się, iż żona go przylukała :-D

Ale ale.... półeczka wysoka i zapewne potrzeby nie takie ;-)

Z wymienionych przez Ciebie wybrałabym Toyotę .... corsa, fiesta , clio ,peugeot...... pełno tego wszędzie..... A Auris i w środku ciekawy i na zewnątrz również niezgorszy ;-)

Co do eksploatacji , to chyba zależy jak się trafi ....to dotyczy każdej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wczaraj żona mówi ..."a wiesz widziałam dzisiaj ładny samochód ??? Mokka....?? czy jakoś tak" :) powiedziałem by sie dalej rozgladała :) hahah

Ty to chyba żony nie kochasz  :D

Może być i pug ale 1.6 , na 1.4 szkoda życia bo szybko przemija .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na takie przebiegi to awaryjnoscia bym jakos sie nie przejmowal, ma sie podobac zonie to popopnuje Fiat 500 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh z tymi kobietami... Yaris nie ... bo kolega, którego nie lubi, ma takiego :( .... Fiat nie booooo to Fiat ... (mieliśmy kiedyś Sienę i sobie chwaliłem). Narazie wszystko wycelowane w Puga 207. Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a-klasa w169 3drzwiowa? Ja miałem i bardzo chwale i swietnie wyglada

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a-klasa w169 3drzwiowa? Ja miałem i bardzo chwale i swietnie wyglada

Za nim kupiłem żonie Qq , pochwaliłem się przy stole %%% że myślę nad A clasą , to mnie zakrzyczeli że nie bo tam jakiś kompresor się psuje .

Mnie ten mietek nawet się podobał ,ale żona nabrała uprzedzeń i po obiedzie .

Miała być X3 , ale przy tutejszych opłatach za silnik powyżej 2L to "Panie premierze jak żyć?"

Więc staneło na QQ 1.6 dla niej .

Będąc w ostatnio w Polsce śmigałem przez tydzień  siostry pug 207 1.4 pb  a następnie przejechałem się takim samym 1.6  :thumbsup: ....dla tego piszę że moim zdaniem warto brać 1.6 pb.

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nim kupiłem żonie Qq , pochwaliłem się przy stole %%% że myślę nad A clasą , to mnie zakrzyczeli że nie bo tam jakiś kompresor się psuje .

Mnie ten mietek nawet się podobał ,ale żona nabrała uprzedzeń i po obiedzie .

Miała być X3 , ale przy tutejszych opłatach za silnik powyżej 2L to "Panie premierze jak żyć?"

Więc staneło na QQ 1.6 dla niej .

Będąc w ostatnio w Polsce śmigałem przez tydzień siostry pug 207 1.4 pb a następnie przejechałem się takim samym 1.6 :thumbsup: ....dla tego piszę że moim zdaniem warto brać 1.6 pb.

w169 nie ma silników z kompresorem wiec ktoś był zrażony do inyych silników to przeniosło sie na cała markę chyba :-) Benzynki są wolnossace a diesle maja turbine. Taki tez miałem i moge powiedzieć ze super silnik. 110 koni w takim aucie jest w sam raz a kedyne co wymienialem to rolki napinacza (częste w tych silnikach żebyście luzuja i na zimnym klekocze). Ale jakość montażu miedzy mb a qq nie ma co porównywać ( na korzyść mb oczywiscie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze...

a co sądzicie o takich jeszcze markach ...

- Ford Ka z silnikiem 1,2

- Volkswagen Polo IV 1,2 - chociaż to 3 gary ... hmmmm

 

Fordziak podoba się żonce no i byłby chyba najmłodszym z tych co szukałem w tym przedziale kasowym.

Edytowane przez Lutenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fordziak podoba się żonce no i 

...no i masz odpowiedź , żona to głowa rodziny chociaż my faceci z jajami myślimy inaczej .

Nie narażaj się , kup to co żona chce , bo w przyszłości coś się zepsuje i będzie "A nie mówiłam" ten co ja chciałam by się nie popsuł itd.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...