Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena dachowa


ramirez75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko,czy moge zamontowac krótszy bagnet-antene na dachu,wczoraj odebralem auto i dluga antena haczy mi przy wjezdzie na dachu,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - u mnie bylo to samo przy wjezdzie do garazu  :)  krótka antentka jest OK :) wszystko dziala w pelni poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za pocieszenie,moze dac jakies namiary na krótsze bagnety??Kiedys w passacie kupilem krótszy i jednak radio gorzej odbieralo.Wolalbym kupic cos z polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przeszkadza przy wjeżdzaniu do garażu i muszę ją za każdym razem demontować.

Ramirez75 jak już coś dobierzesz to daj znać to pomyślę nad zakupem do siebie.

Ktoś kilka miesięcy temu polecał antenę od Nota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A ja mam gumowy krotki od Juke' a i lepiej wyglada i do garazu wchodzi :). Na prospektach QQ w tych drozszych wersjach byly krotsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramirez 75

...nie dziw się - będzie jeszcze drożej ! Stare modele nabierają wartości zabytkowych ;)

  Sam się dziwię tej cenie ale także: dlaczego "upierasz się" przy zakupie w ASO ?

Mam typowy 27cm bat który pozwala mi na swobodny wjazd do garażu i nie mam problemów z odbiorem sygnału radia.

Nie jest to część produkowana przez Nissana jak też nie ma na niej loga firmy :nissan2: żeby ...komuś "nabijać kieszeń" !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam ,że mam bat 20 cm i mogę odstąpić .

Jest to oryginalny bat zamieniony w Salonie z Suzuki Grand Vitara w dniu zakupu. Żeby nie było ... zamiany dokonał sprzedający ! Wiedziałem ,że  40cm antena Qq nie mieści się w drzwiach garażu kiedy go "przymierzałem" testując przez 2 doby przed zakupem. Wymieniłem na 27cm bo wydawał mi się "optycznie" za krótki do Qq.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic,zakupilem w Polmotorze od Juke,cena nieco nizsza

 

Ile zapłaciłeś za niego i jaką masz długość ?

... dodam ,że mam bat 20 cm i mogę odstąpić .

 

 

Ile chcesz za tą antenkę ?

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu

Jako "rodakowi" mogę Ci odstąpić w prezencie za koszty przesyłki  ... a piwo wypijemy wspólnie podczas odwiedzin Szczecina ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No nic,zakupilem w Polmotorze od Juke,cena nieco nizsza

 

Od siebie dodam, że do Nissanów idealnie pasują obecne anteny od Skody. Wyglądają jak te od Juke a podejrzewam, że w Skodzie są o połowę tańsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że do Nissanów idealnie pasują obecne anteny od Skody. Wyglądają jak te od Juke a podejrzewam, że w Skodzie są o połowę tańsze ;).

Ja kupiłem w Lidlu 6 szt po 9 PLN za sztuke :) pasują i spełniaja swoja rolę doskonale. Kupiłem tyle bo nie moge "komuś" nóg z d..y powyrywac bo notorycznie mi kradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ok, to dobrze. Jednak z doświadczenia wiem, że jest duża różnica pomiędzy antenami z supermarketu a fabrycznymi - choć wyglądają często identycznie. Takim testem dla mnie jest stacja TOK FM. Mieszkam na granicy jej zasięgu. Jadąc do pracy z antną z supermarketu, czy produktem firmy HAMA, muszę się znacznie bardziej zbliżyć do celu niż z anteną fabryczną, żeby odbiór był w miarę dobry. Fabryczną antenę musiałem zmienić na krótszą ze względu na wysokość garażu. Teraz mam antenę w sumie jeszcze krótszą niż ta supermarketowa ale fabryczną. Rożnacia w odbiorze kolosalna. Praktycznie od razu mam znośny odbiór.

 

Taką sama sytuację miał mój Teść. Miał w Oplu jakiś marketowy "wynalazek". Niby było ok, ale namówiłem Teścia na zakup oplowskiej anteny. Fakt, kosztawała 30 PLN, ale różnicę w odbiorze usłyszeliśmy od razu.

 

Zatem antena antenie nie równa i czasem warto zapłacić trochę więcej. Ale jak się mieszka w miejscu, gdzie odbiór jest idealny i do tego ma się doczynienia ze złodziejem, to pewnie i warto oszczędzić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się mieszka w miejscu, gdzie odbiór jest idealny i do tego ma się doczynienia ze złodziejem, to pewnie i warto oszczędzić ;).

Nie jestem melomanem i co muzyki to moze i jest różnica ale ja tej różnicy nie zauważam :) choc słuch podobno mam dobry. Zazwyczaj w trasie, poza granicą, slucham muzyki z pendrive, ale moja pani lubi słuchac muzyki "tubylców". Przejechałem z tą (czytaj: kolejną) anteną prawie całą Europe i jakos nie miałem zaników stacji chyba ze na pograniczu państw. Mam w firmie całą flotę Clio Renault. Maja takie same anteny jak w QQ. Jutro wykrecę jedną i sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Clio są chyba jednak nieco inne anteny. Ale jak gwint pasuje, to do testu się nadają :). No i może być tak, że w Lidlu kupiłeś dobry produkt. Z Lidlem na ogół tak jest, że sprzedają tam dość dobre rzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testował ktoś te uniwersalne rekiny z alledrogo ? U mnie o tyle jest duży problem, że nawet ta od juka może być za dluga, fajnie jak by antena nie wystawała poza relingi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...