Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wasze doświadczenia z DPF - Xtrail 2,2 Dci


johny21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem zapytać o Wasze przygody oraz spostrzeżenia związane z DPF-em w silnikach 2,2.

Ja od jakiegoś czasu miałem problem z mocą i pokazywał się błąd w sterowniku, że filtr jest zapchany. Oddałem na serwis (oczywiście nie autoryzowany) i podobno okazało się, że nie da się go już zregenerować czy wypalić (nie wiem czy dobrze to nazwałem). Pan w serwisie polecił mi inny serwis, który usuwa takie filtry, po czym udałem się do nich w Częstochowie (nazwy nie podam)

Po dwóch dniach stania samochodu (trochę długo jak na DPF podobo) okazało się, że jest wszystko zrobione. Auto odebrałem i po paru dniach pojawił się zonk. Auto zaczęło gasnąć na wolnych obrotach np. przy dojazdach do skrzyżowania. Ogólnie nie dało się jeździć. Pojechałem do tego serwisu ponownie ale mimo prób Panowie z tego serwisu nie dali rady - tłumacząć, że mam sterownik Denso i nie da się tak usnąć DPF-a, żeby wszystko było ok. Zaproponowali mi jakiś emulator (w pormocyjnej cenie :-) na co nie zgodziłem się ponieważ po paru telefonach do różnych firm (które wykonałem wcześniej) wywnioskowałem, że niektóre zakłady w Częstochowie i okolicach robią te auta.

W końcu udało się zrobić gościowi w koziegłówkach to nieszczęsne Denso i nie mam teraz, żadnego problemu. Pieniądzę oczywiście za usługę usunięcia programowego odzyskałem bez problemu (mechanicznie usuneli elegancko)

Zachęcam Was do podzielenia się opiniami o DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 DPF w Dci T30 z racji ,ze jest wszystko na Denso -tylko nieliczni potrafia usunac go programowo.

Pisalem juz wczesniej nt temat- w 90% firm tym zajmujacych sie tym zaproponują wlasnie emulator.A to zdecydowanie odradzam,bo czesto jest przyczyną bardzo powaznych awarii.Emulator tylko oszukuje komputer podajac sygnaly ,ze filtr jest ok.

W obecnej chwili jednak jest paru specjalistow Polsce ktorzy potrafią usunac dpf z Denso programowo.

Kiedy jeździlem X-trailem T30 z dpf auto potrafilo spalic  do 14 l/100km i a po 10 tys.przejechanych kilometrów zamiast  5,2litra oleju silnikowego to zlalem prawie 10 litrów!

Jak pozbylem sie dpf autko max co paliło to 9 l/100km w miescie a w trasie 6,5l-7,5l/100km w zaleznosci od warunków.

 

Teraz mam Xtraila T31 i natychmiast po zakupie wywalilem DPF nie czekajac na "efekty" jego dzialania.

W X-trailu T31 jest sterownik Bosch  EDC16  z ktorego bardzo latwo wyprogramowac DPF -to wykona bez problemu  kazdy fachowiec zajmujacy sie elektronika samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniecie DPF-fizyczne +programowe to w zaleznosci od auta i zamontowanego w nim sterownika kosztuje od ok.700 zł do 3tys.zl.

Jesli elektronika jest typowa to najczesciej trzeba zaplacić 900-1200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

johny21 ile płaciłeś za fizyczne usunięcie DPFa? Możesz dać namiary na ten warsztat.

Zapłaciłem łącznie 1200. Koziegłówki ul.Myszkowska 21. To jest między Częstochową a Siewierzem niedaleko tracy E75. Dojazd spoko. I cena chyba z uwagi na to, że jest to trudne jak widać nie jest zła. pozdrawiam

 

 

Acha sory tobie chodziło chyba tylko o mechaniczne. Mechanicznie 400 + programowo 800. Z tym, że w różnych miejscach.

Najważniejszy jak widać jest temat programu bo mechanicznie usunąć może każdy warsztat mechaniczny, który się zajmuje samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...