Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lakier w N14


Myrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy w N14 był stosowany jeden odcień lakieru koloru czerwonego? Pytam, bo muszę kupić lakier, a nie mam jego numeru. Na drzwiach jest zdarta nalepka. Mógłby ktoś mi podać jego numer (o ile był jeden odcień)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz jeszcze numer koloru na tabliczce w komorze silnika.

Ale nie polecam takiego rozwiazania bo czerwony mocniej płowieje niż inne i będzie widać. Jedź tam gdzie dobierają kolory jak dobrze zrobią to śladu nie bedzie, chociaż mówie od razu że z czerwonym to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ale faktycznie odkręć np. klapke wlewu paliwa i jedź z nią dobrać lakier. To chyba najpewniejszy sposób żeby uzyskać kolor taki jaki ma się na furce! :)

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka paliwa to dobry pomysł jak sie ma w miare nowe auto. Jeśli jest starsze tak jak sanki lub było już malowane dobieranie trzeba zrobić w miejscu gdzie się będzie malowało. Swojego malowałem 2 miesiące temu dobierane na przednim błotniku i mam różnice w odcieniu na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx.

Ale z tego co słyszałem dobieranie kom. to właśnie podanie numerka lakieru i marki auta. Oni sprawdzają w kompie j mieszają.

To jak oni to dobiorą? Jakiś czujnik przyłożą do starego lakieru i on określi odcień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx.

Ale z tego co słyszałem dobieranie kom. to właśnie podanie numerka lakieru i marki auta. Oni sprawdzają w kompie j mieszają.

To jak oni to dobiorą? Jakiś czujnik przyłożą do starego lakieru i on określi odcień?

 

Na tej podstawie wstępnie dobiera sie kolor potem lakieruje się próbkę i porównuje z elementem. Jak są rozbieżności to dodaje sie koloru i sprawdza znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Ok, thx.

Ale z tego co słyszałem dobieranie kom. to właśnie podanie numerka lakieru i marki auta. Oni sprawdzają w kompie j mieszają.

To jak oni to dobiorą? Jakiś czujnik przyłożą do starego lakieru i on określi odcień?

 

Na tej podstawie wstępnie dobiera sie kolor potem lakieruje się próbkę i porównuje z elementem. Jak są rozbieżności to dodaje sie koloru i sprawdza znowu.

Tak to powinno wygladac.... w rzeczywistosci jest troszke inaczej. Podajesz numer lakieru z tabliczki... facio bierze palete kolorowych plakietek, wybiera z bich twoj numer, nastepnie wedruje z Toba do samochodu i dobiera Ci lakier z tych plakietek sprawdzajac odcien najaczesciej na dachu bo to rzadko sie lakieruje, przy okazji sprawdza tez z innymi czesciami by porownacz czy lakier "wchodzi". Potem wedruje do mieszalnika z karteczka z Twoim odcieniem i po kodzie kartki odczytuje jakie mam dobac proporcje polproduktow do uzyskania wlasciwego lakieru. Najczesciej patrzy za tym w komputerze i to wlasnie nazywa sie komputerowe dobieranie lakieru. Smieszne? Ale tak jest naprawde!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że komputer służy tylko do wystawienia faktury :D

Tak poważnie to co opisałem robi gość na pstrowskiego w Olsztynie innych mieszaczy nie znam poza tymi w rzadzie ale oni to inaczej mieszają (odcień wychodzi na komisji śledczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...