Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ściąganie w prawo i luzy na kole..


misiek146

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

No i nowe problemy ...

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem ze tak jakby ściagało moje P12 na prawo.

Zatem dziś krótkie oględziny z kolegą ...

1) Lewa opona jest zużyta po wewnetrznej stronie ( tego nie było jeszzce około 2 miesięcy temu)

2) w tym samym kole po podniesieniu , luzy ...góra dół, dość mocno wyczuwalne głuche stukanie.....

3) tak obok tematu...to samo lewe koło od około miesiąca słychać dość często piszczenie...wydaje mi się że to kwestia klocków ( były wymieniane 4 miesiace temu) ale po lekkim przyciśnięciu hamulca dzwiek zanika.

 

Co myślicie...czy luz na kole to sworzeń wachacza czy łożyska??

A czy piszczenie to klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klocki sam sprawdzisz czy sa zużyte, na oko widać czy okładzina sie nie starła. także podejrzewam klocki starte i dlatego ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klocki sam sprawdzisz czy sa zużyte, na oko widać czy okładzina sie nie starła. także podejrzewam klocki starte i dlatego ten dźwięk.

OK, a jeżeli chodzi o to "bicie" góra dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bicia na 12/6 to prawdopodobnie sworzeń dolnego wachacza. Ale trzeba sprawdzić we 2,jeden szarpie-drugi w kanale patrzy gdzie bije

Może równie dobrze luzy mogą być na górnym wahaczu,zwrotnicy kolumny,piaście i.t.d. Usuń przyczyne i jedz na geometrie. Bo zetnie Ci następną oponę- ta już na szmelc skoro ścięta, to i tak będzie ściągać do boku chodzbyś nie wiem jak miał ustawioną zbierzność! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...