Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Znikający płyn chłodniczy - pęknięta głowica (R51)


waldi1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mnie również dopadła ta przypadłość... w przyszłym tygodniu chcę się za to zabrać. Chleje płyn na potęgę. Zastanawiam się co może być przyczyną że tak się dzieje.. mało wydajna pompa wody? Coś się przytyka? Wtryskiwacze?


Wykręcone świece żarowe - płyn na 4tym cylindrze w sporej ilości. Od jutra zaczynam rozbieranie. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i mnie również dopadła ta przypadłość... w przyszłym tygodniu chcę się za to zabrać. Chleje płyn na potęgę. Zastanawiam się co może być przyczyną że tak się dzieje.. mało wydajna pompa wody? Coś się przytyka? Wtryskiwacze?

Wykręcone świece żarowe - płyn na 4tym cylindrze w sporej ilości. Od jutra zaczynam rozbieranie. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Witam

Możesz powiedzieć co było u Ciebie przyczyną znikającego płynu, czy to głowica?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srele morele można tak pisać i pisać poczytaj moje posty masz kolego pękniętą głowicę za zaworem wydechowym płym odparowywuje odrazu w kolektoże a cała reszta oprócz pary wodnej osadza się w katalizatoże żeby to potwierdzić zdejmij katalizator będzie na nim jasny osad z płynu chłodniczego

A i jeszcze jedna rada nie kupuj głowicy spawanej bo w tym przypadku nie da się tego zespawać tak żeby to było dobrze .

Zajmuję się spawalnictwem 15lat więc wiem że tego się nie da zrobić

Rada kup nową lub używaną ale zamiennik nie oryginał bo mają wadę fabryczną na zamienniki nie żałują materjału

to chyba najrozsądniejsza rada, gdyby pękniecie było w innym miejscu spaliny wyrzuciłyby płyn, a tak jak pisze kolega alkaspaw spala się on lub odparowuje w wydechu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry że tak późno.. tak pęknięta głowica wewnątrz. Po wyjęciu nic nie widać i wydaje się wszystko ok. Dopiero fachowiec jest w stanie to ocenić. U mnie pęknięta była konkretnie. Jak samochód postał to już potem nie chciał zapalać.. dobrze że miałem stary akumulator, który nie wydalał już prądowo... dzięki temu nie powyginałem korbowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...