Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe klocki


kubass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Murano przyszedł czas na wymianę klocków hamulcowych. Nie chcę kupić kolejnego 
chłamu" dlatego mam do Was pytanie i prośbę. Moglibyście mi doradzić albo powiedzieć co myślicie o tych klockach http://www.nowe-hamulce.pl/klocki,hamulcowe,komplet-ashika-nissan-murano,z50,od,2005,03-3,5,4x4,234km/p,80,5382,18430,100030,0,257,5101154/ ? Słyszałem że części Ashika są nawet dobre i w miarę dobrze współpracują z innymi podzespołami Nissana ale prosiłbym was o wasze zdanie na ten temat bo ja nie jestem tak obeznany w temacie jak niektórzy tutaj na forum.

Edytowane przez kubass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz już "byle czego", to kup TRW i to komplet tzn. tarcze i twarde klocki (kolorów - nie pamiętam).

Mrano przy częstym korzystaniu z lewego pedału, niestety przegrzewa tarcze.

 

Objawia się to drganiem układu kierowniczego i pedału hamulca. Co prawda po dość krótkim czasie łagodnego hamowania to mija, ale po kilku silniejszych zatrzymaniach zjawisko wraca.

 

Jeżeli nie masz "ciężkiej nogi" i nie używasz Murano do udowadniania innym, że to sportowe auto, to wszystkie klocki z tzw. sreniej  półki ( ok 100,- Płn)  są Ok. Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzając fakt, że na hamulcach nie warto oszczędzać, chciałem zwrócić uwagę, że tarcze to są takie same.

 

Z50 do grudnia 2007 miał te same tarcze tak na USA jak i na Euro tzn. 40206CA010 lub zamiennie trochę lepsze..... EG000 stosowane również w Z33.

 

Na rynek Euro stosowane były inne mocniejsze (dwutłokowe) zaciski 41001CC00A. W odróżnieniu  od jednotłokowych

41001CA005 lub.......... 01A stosowanych w USA i Meksyku.

Może się to info komuś  przyda.

 

Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam klocki jak i tarcze z EBC. Założyłem do Patha EBC Green SUV 4x4 6000, różnica w stosunku do fabrycznych kolosalna na plus dla EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o EBC. Nie ważne, już podjąłem decyzję, dzięki Wam za pomoc bardzo się przydała.

Edytowane przez kubass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z ciekawości - na ile starczyły wam klocki? U mnie po 14 tys. zaczęły juz piszczeć, połowa tego przebiegu to autostrada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przebieg na klockach to norma jeśli użytkujesz auto na autostradzie, tarcze starczają na dwa zestawy klocków. A co do tematu to u mnie siedzą ATE i jest fajnie. Nie krzywią się po jednym przejeździe autostradą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jednak po przeglądzie wyszło na to, że zostało ich 60%. Coś tam przesmarowali i przestało piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A no to fajny wynik, u mnie praktycznie 90% przebiegu to autostrada, więc idą szybciej. Z resztą tak też dynamiczniej jeżdżę, bo w innych autach też zużycie nieco szybsze niż przeciętne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

EBC to g****

dlacego piszesz nie prawde - EBC miałem we wszystkich autach - teraz w Murano oczywiscie też mam EBC - nie ma porównania do innych klocków, jezeli ktos zakłada klocki EBC do tanich tarcz to może mieć złe doświadczenie, ale jeżeli komplet jest dobrej firmy to całkowicie się z tym nie zgodzę. Napisać taki post każdy może....gorzej z opisem, który by cokolwiek wnosił

Nie słyszałem o EBC. Nie ważne, już podjąłem decyzję, dzięki Wam za pomoc bardzo się przydała.

EBC to firma produkująca klocki sportowe - można sprawdzić jak chamują - mam je w moim Murano - poprostu bajka - w poprzednim też miałem EBC oczywiscie zielone lub czerwone w zaleznosci do jakiego auta potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...