Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania nissan z-trail T30


Ciufryd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowalem sobie nowe radio 2 din kenwood do swojego nissanka i chce doposazyc go jeszcze w kamerke. Na allegro jest troszke kamer dedykowanyxh do tego samochodu w miejsce podswietlenia tablicy albo w ramke tablicy rejestracyjnej.

Macie jakies doswiadczenia co lepiej... Moze jakis link...?

Z gory dzieki;)

Edytowane przez Ciufryd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pochwal się zdjęciami radia. Może jakaś informacja o modelu itd? sterowanie z kierownicy działa? jakie koszta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem kamer wbudowanych w lampkę podświetlenia tablicy do T30, a jedynie T31.

U siebie zamontowałem podobną do tej http://allegro.pl/kamera-cofania-089e-z-pom-odleglosci-110-ss-fv-i3906300567.html   - umieściłem ją we wnęce po prawej stronie obok lampki.

Niestety ma swoje wymagania odnośnie LUXów i w nocy niewiele widać.  Nie jest też umieszczona centralnie i jak widać na zdjęciu linii pomocniczych właściwie mogłoby nie być.

 

Odnośnie sterowania przy kierownicy. Jeśli radio ma odpowiednie wyjście do sterowania, to można zakupić adapter (do danego radia i modelu samochodu) i wówczas przyciski działają bez zarzutu.

Obecnie mam radio Alpine i działa sterowanie (adapter znalazłem na dynamicsounds.co.uk).

 

Obraz z kamery:

0thu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie kamera cofania to zwykły bajer. Miałem kamerę w Hondzie HRV i wg. mnie praktyczniejsze są czujniki cofania. Bardzo ważne jest ustawienie kamerki, najlepiej żeby miała znaczny kąt widzenia i był na niej twój twój zderzak- wtedy masz punkt odniesienia co znacznie poprawia manewrowanie. Najgorszym rozwiązaniem jest kamera z zderzaku - kolega taką ma i służy mu chyba tylko do podglądania samochodów z tyłu bo przy cofaniu praktycznie ciężko wyczuć czy jesteś 5 cm od przeszkody czy może 15 cm.

Być może mnie ciężko było wyrobić nawyk patrzenia w ekran przy cofaniu ale u mnie znacznie lepiej sprawuje się zestaw lusterka + czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku są to czujniki Valeo i kamera.

marcinok ma rację, warto ustawić kamerkę tak aby był widoczny zderzak.

Natomiast zerkam na obraz z kamerki jeśli gdzieś trzeba podjechać naprawdę blisko. W takich sytuacjach jakoś nie mam 100% zaufania do czujników. Wówczas to jest dobre, dodatkowe rozwiązanie, które niewiele kosztuje w przypadku posiadania sprzętu z wejściem video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem kamer wbudowanych w lampkę podświetlenia tablicy do T30, a jedynie T31.

U siebie zamontowałem podobną do tej http://allegro.pl/kamera-cofania-089e-z-pom-odleglosci-110-ss-fv-i3906300567.html   - umieściłem ją we wnęce po prawej stronie obok lampki.

Niestety ma swoje wymagania odnośnie LUXów i w nocy niewiele widać.  Nie jest też umieszczona centralnie i jak widać na zdjęciu linii pomocniczych właściwie mogłoby nie być.

 

Odnośnie sterowania przy kierownicy. Jeśli radio ma odpowiednie wyjście do sterowania, to można zakupić adapter (do danego radia i modelu samochodu) i wówczas przyciski działają bez zarzutu.

Obecnie mam radio Alpine i działa sterowanie (adapter znalazłem na dynamicsounds.co.uk).

 

Obraz z kamery:

0thu.jpg

Właśnie tak odesłałem niby miała być na 100% do t30 jak się okazało była do t31 a pytałem 3 razy. zamówiłem teraz w ramce tablicy z regulowanym kontem jak zamontuje opiszę jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak odesłałem niby miała być na 100% do t30 jak się okazało była do t31 a pytałem 3 razy. zamówiłem teraz w ramce tablicy z regulowanym kontem jak zamontuje opiszę jak działa.

Nie musisz sprawdzać, działa idealnie ja mam w t30. Nawet przy -17. Trzeba tylko przecierać ją często ale bywa na parkingach sklepowych niezbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to zdjecia z moim radiem kenwood, radio zakupilem na allegro uzywane za 700zl+ dokupilem mikrofon zeby kozystac z telefonu, niestety sterowanie z kierownicy jeszcze mi nie dziala ale nie szukalem jeszcze tych magicznych modulow ktore potrafia wszystko zmienic. Radio idealnie pasuje do otworu, wykozystalem tylko stara ramke z 4 wkretwmi do mocowania. Jesli moge komus jakos pomuc w tej dosc prostej modyfikacji to piszcie.

Ja dodtkowo wyposazylem x-a w czujniki parkowania, ktore swietnie sie spisuja mimo tego ze mam hak, wyswietlacz z odlegloscia od przeszkody zamontowalem w schowku przed kierownica, ktory otwieram tylko w razie potrzeby i przy przy ograniczonym zaufaniu do efektow dzwiekowych, ktore jeszcze mnie nie zawiodly;)

post-53392-0-80630600-1390594410_thumb.jpg

post-53392-0-22416800-1390594430_thumb.jpg

post-53392-0-87606700-1390594446_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem sobie teraz stacje gms 6701 luxury działa świetnie razem z navi. szukam teraz kogoś kto pomoże podłączyć sterowanie z kierownicy, ponieważ cały moduł jest już w radiu i do 3 przewodów z radia trzeba podłączyć sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to zdjecia z moim radiem kenwood, radio zakupilem na allegro uzywane za 700zl+ dokupilem mikrofon zeby kozystac z telefonu, niestety sterowanie z kierownicy jeszcze mi nie dziala ale nie szukalem jeszcze tych magicznych modulow ktore potrafia wszystko zmienic. Radio idealnie pasuje do otworu, wykozystalem tylko stara ramke z 4 wkretwmi do mocowania. Jesli moge komus jakos pomuc w tej dosc prostej modyfikacji to piszcie.

Ja dodtkowo wyposazylem x-a w czujniki parkowania, ktore swietnie sie spisuja mimo tego ze mam hak, wyswietlacz z odlegloscia od przeszkody zamontowalem w schowku przed kierownica, ktory otwieram tylko w razie potrzeby i przy przy ograniczonym zaufaniu do efektow dzwiekowych, ktore jeszcze mnie nie zawiodly;)

Widzę, że masz ten sam problem co ja czyli szparka na dole pod radiem....

Czujniki nie mają startu do kamerki. Chyba, że oryginały. Było na forum. Żadne tam valeo tylko oryginalne. Ale w t30 to nie widziałem oryginałów. Radyjko ładne.

Moduły do wszystkich radyjek mają tu

http://www.piloty.pl/

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link, porozgladam sie za tymi kamerkami ale chyba wygra opcja z ramka na tablice;) duze plusy za to ze kamera jest regulowana no i nie ma problemu z oswietleniem tablicy, polecacie jakies konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzieki za link, porozgladam sie za tymi kamerkami ale chyba wygra opcja z ramka na tablice;) duze plusy za to ze kamera jest regulowana no i nie ma problemu z oswietleniem tablicy, polecacie jakies konkretne modele?

jest tylko jeden chiński model. Ale jest dobry. Jedyny problem to przeciągnięcie kabla. Polecam lewą stroną ale po podłodze a nie w progach (że tak powiem). Można to puścić środkowym kanałem aż do radia. Kamerka chodzi co najmniej rok.

No niestety kamerka mi padła. Wyświetla ale jakoś tak zamglone. Kupię jednak drugą taką samą. teraz są tanie po 70 w ramce rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...