Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy na drodze


Krzywulec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawił się w moim Notku 1.4 taki problem, otóż od środy 22.01.2014 (zaczeły się mrozy) lubi sobie zgasnąć silnik w takiej sytuacji, jade np. 5 -10 km ( więc silnik już ciepeły) zatrzymuje się na światłach i nagle obroty zaczynają spadać do zera i auto gaśnie, odpalam i jest ok jade dalej, sytuacja powtarza się może ze dwa razy dziennie. Na zimnym silniku nie mam problemów z odpaleniem auta. Czy mam może wodę gdzieś w układzie paliwowym i gdzieś podmarza czy coś się zaczyna psuć, może macie jakieś sugestie.

 

Szykuję się powoli do wymiany świec 59000 już na liczniku ale nie wydaje się mi że to od nich takie cyrki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby świece głupiały,to zauważyłbyś też to na wysokich obrotach.Co do przygasania,to obstawiał bym przepustnicę,zabrudzona i przytyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo któraś sond lambda wariuje. To pasuje do opisu, bo na zimnym, sondy nie mają wpływu na spalanie. A na cipłym zaczynają siać fałszywymi odczytami i auto gaśnie. Nie zuważyłeś zwiększonego spalania ? Z rury wydechowej nie czuć benzyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Albo któraś sond lambda wariuje. To pasuje do opisu, bo na zimnym, sondy nie mają wpływu na spalanie. A na cipłym zaczynają siać fałszywymi odczytami i auto gaśnie. Nie zuważyłeś zwiększonego spalania ? Z rury wydechowej nie czuć benzyną ?

 

Pali tyle co palił a z rury nie czuć benzyny.

 

Jak masz włączone większe odbiorniki prądu (światła, dmuchawa, grzanie szyby) to też coś takiego ma miejsce?
 

 

Gaśnie nawet jak wyłączę wszystkie odbiorniki prądu ze światłami włącznie.

 

Stan na dzień dzisiejszy - 25.01.2014 wlałem taki dodatek do paliwa Castrol TBE i jakoś nie gaśnie.

Zobaczymy co będzie dalej. Chyba Jacko29 trafił w "10" z tą przepustnicą bo zauważyłem , że lubi delikatnie zafalować obrotami w niedużym zakresie  800-1000.

Pewnie czyszczenie przepustnicy mnie nie ominie.

Tak przy okazji czy ktoś gdzieś widział takie świece NGK PLRF5A-11 - (Jacko polecałeś)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans ma rację,mea culpa... Literówka przy klepaniu PLFR5A-11

Sorry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...