Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Czy to termostat ?


bolo1005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni od kiedy są mrozy -13st mam problem z dogrzaniem silnika. Do pracy mam 4 km w jedna strone to rozumiem ze auto nie dogrzewa sie na poołowę skali ale wczoraj miałem wyjazd poza miasto -13 stopni 20km w jedna strone  i wskazówka na temperaturze nie przekroczyła 1/3 skali ?! Mam przysłonięte te dwie nerki na maske kartonem. Ogrzewanie puszczone na połowę skali w aucie. Nie pamietam poprzedniej zimy czy tak bylo ale chyba nie bylo takich mrozow. Czy to termostat ? auto mam juz 2,5 roku i do termostatu nie zagladałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies male zainteresowanie na tym forum, problem rozwiazany wymieniony termostat, stary byl ciagle uchylony przez co nie mogl sie silnik zagrzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies male zainteresowanie na tym forum, .......

 

 

A dlaczego kolego tak uważasz? Miałeś jedną podpowiedź /kto pierwszy ten lepszy/ a inni czekają czy już to zrobileś i czy bierzesz sobie pod uwagę to co inni piszą.

Przypuszczam, że gdyby po wymianie nie było zmian na lepsze, to na pewno inne propozycje zaczęły by się sypać jak z rękawa.

Przy takich objawach jak Twoje, to należy zacząć od termostatu. Jedna z najtańszych rzeczy i najmniej pracochłonne a dużo może pomóc lub naprowadzić na inne rzeczy.

Tutaj podstawa pomogła i ominęły Cię inne może nie zawsze trafne podpowiedzi.

Pogratulować naprawy i pozbycia się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ps pisze póżno  gdyż praie po roku pewnie już zrobiles ale to bedzie pomoc dla innych. Też to mialem  pierszy termostat musialem wymienic gdyz sie przegrzewał , drugi w zimę nie dogrzewał  kupilem następny jest ok. samochód dużo szybciej się nagrzewa, temperatura nawet przy bardzo niskiej temperaturze ok -5 stopni po 2-3 km zaczyna rosnąć --- nie kupijcie tanich terostatów po 12-15 zl to dziadostwo - lepiej dolozyc dychę czy 15 zl i kupic cos lepszego -- ps ten ostatni jest nawet lepszy niż oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...