Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NP300 lift


sosen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuję porady, chciałbym podnieść Nissana na tyle żeby było możliwe zainstalowanie opon 33" i nie bardzo wiem czy wystarczy lift 2" ironman'a czy potrzeba calmini 3" czy może 33" bez podniesienia budy nie wchodzą? Co z półosiami przy takich liftach nie trzeba obniżać mostu? Proszę niebić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półosie przeżyją... przeguby będą miały gorzej...

 

sprawdź czy jesteś w stanie podkręcić drążki tak mocno żeby weszło 33 i czy da się na tym jechać...

 

33x10,5 czy 33x12,5?

 

czemu te 33' mają służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półosie przeżyją... przeguby będą miały gorzej...

 

sprawdź czy jesteś w stanie podkręcić drążki tak mocno żeby weszło 33 i czy da się na tym jechać...

 

33x10,5 czy 33x12,5?

 

czemu te 33' mają służyć?

chodziło mi o przeguby

 

jeszcze nic nie kupiłem więc niebardzo mam co przymierzyć

 

33x12,5 lub 32x10,5 wolał bym 33" :)

 

chodzi głównie o efekt wizualny

auto porusza się głównie po mieście, czasami lekki teren - spacerowo na melanżu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz bude i dasz lift 2 cale to 32 powinno wejść, 33 też upchniesz ale nie wiem jak już z jazdą będzie


tak jak kolega piszę załatw opony i rób próby, inaczej się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nie będzie krzyżować... po szutrach rumunii jeszcze da radę ale  a głębszych dziurach na pół drogi już nie da...

 

ale jak na miasto... to można

 

tylko nie zakładaj na asfalt MTeka... kup ATeka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nie będzie krzyżować... po szutrach rumunii jeszcze da radę ale  a głębszych dziurach na pół drogi już nie da...

 

ale jak na miasto... to można

 

tylko nie zakładaj na asfalt MTeka... kup ATeka 

czyli że nie będzie kompletnie wykrzyżu?? totalna decha, tak to niemoże być, czasami trzeba się powykrzywiać :)

 

oponki to mi się mega wkręciły Goodyear Wrangler Duratrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałeś na myśli pisząc, że "to się nie będzie krzyżować"? 33, czy 32?

W D22 32", a właściwie 265/75/16, czyli niecałe 32" wchodzi bez większych scen i pracuje bardzo dobrze, jeśli się nie przedobrzy z podkręcaniem drążków. Chyba 90% pomotanych pickupów ma takie rozwiązanie. 33" już tylko na lans , ew. konkretna rzeźba.

Co do  głębszych dziur "na pół drogi" to raczej żaden normalny ifs nie wydoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do np300 włożyłem 235/85/16 tj. prawie 32" bez kombinacji prócz zdjęcia przednich chlapaczy i nic się nie chaczy na zakrętach ani dołkach. Ale niektórzy mówią, że to "wąskie kiszki", ale co tam - oponka w dobrej cenie, a na dalszą drogę wożę sobie 2 koła zapasowe i jest git! Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie ze w d22 i np300 są błotniku po okręgu co zdecydowanie ułatwia sprawę, a winnych to jakieś dziwne kształty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szersze gumy niż moje haczą się o wewn. ściany nadkola.

Może dać dystanse i ekstra szerszenadkola z gumy - ale trzeba zdjąć plastikowe fabryczne poszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wtedy się nie zmieszczą w nadkola,

w końcu nie sprawdziliśmy ale jestem na 99% pewien ze 235/85/16 ni jak nie wejdzie do mojego mimo liftu budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podkręciłem drążki ok 4 cm, resory ogarną kowal za płotem ok 6 cm, koszt operacji 300zł, :) , jeździ się całkiem nieźle trochę bardziej wychyla się na zakrętach, ale da rade, jak przyjdą amorki Ironman'a pewnie będzie znaczna poprawa. Najgorsze jest to że w całej Polsce niema moich opon i nikt nie wie kiedy będą, a tak sobie wkręciłem te Duratrac'i że innych niekcem, trzeba czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...