Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Nie świeci kontrolka świateł mijania


mati113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jadę dziś na stacje, zapalam światła kontrolka normalnie się świeci. Tankuje, płace, odpalam, włączam światła i kontrolka się już nie świeci. Podświetlenie jest normalnie, natomiast kontrolka się nie pali. Jako, że jestem świeżym kierowcą nie mam pojęcia co może być przyczyną? Trzeba wymienić żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia oświetlenia auta, tj: postojowe( pozycyjne) jak są to mijania( krótkie), jak są to drogowe( długie) i jak są to jest duża szansa że poprostu spaliła ci się lub gdzieś nie łączy kontrolka świateł jako że auto wnioskuję z profilu już kilka lat ma to jest szansa że padła żaróweczka od kontrolki :whistle:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Sprawdzalem wszystkie swiatla i wszystkie na zewnatrz swieca normalnie. Jedynie nie pali sie kontrka mijania (niebieska).

PS. Ja sam nie znam sie nawet na tych najprostrzych pracach przy samochodzie. Co w takim wypadku powinienem zrobic? Elektryk, mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że znajdziesz kogoś kumatego, odkręcić zegary i wymienić żarówkę lub sprawdzić bo może gdzieś nie łączyć. Każdy mechanik lub elektryk Ci to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrolka świateł mijania w ogóle występuje w nissanie micrze k11 tej najwyższej modelem z 2001r? Bo z tego co ustaliłem na innym forum Nissana, to zapalając światła mijania pojawiała się kontrolka świateł drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jedynie nie pali sie kontrka mijania (niebieska).

 

Tyle że niebieska kontrolka jest od świateł drogowych (czyli tzw świateł długich). Kontrolka świateł mijania bardzo często w nowych autach nie występuje. Albo i nie w nowych. W Accord '92r. nie miałem takiej. W Micrze K11 '94r. nie mam. W P12 '03r. też nie mam. A w autach w których taka kontrolka była, była zawsze zielona. Nie niebieska.

 

Więc może najpierw dowiedz się czy na pewno u Ciebie taka kontrolka występuje. Bo możliwe że nie.

Edytowane przez PawelSalata
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że niebieska kontrolka jest od świateł drogowych (czyli tzw świateł długich). Kontrolka świateł mijania bardzo często w nowych autach nie występuje. Albo i nie w nowych. W Accord '92r. nie miałem takiej. W Micrze K11 '94r. nie mam. W P12 '03r. też nie mam. A w autach w których taka kontrolka była, była zawsze zielona. Nie niebieska.

 

Więc może najpierw dowiedz się czy na pewno u Ciebie taka kontrolka występuje. Bo możliwe że nie.

 

Wspólnymi siłami na innym forum ustaliliśmy, że gdy włączyłem światła mijania paliła się kontrolka świateł drogowych. Być może było zbyt dużo wilgoci, że coś takiego się robiło. Teraz gdy włączę światła mijania nie świeci się żadna kontrolka, a jak włączę światła drogowe, to świeci się kontrolka świateł drogowych, więc wszystko jest ok ;) Jak to możliwe, że samo się naprawiło? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się naprawiło. Idąc Twoim tropem - być może zbyt mało wilgoci :devil:

 

Ogólnie, proponuję wymontować zegary i przejrzeć wszystkie punkty gdzie jest lut. Może jakieś zimnie luty się porobiły.

Edytowane przez PawelSalata
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się naprawiło. Idąc Twoim tropem - być może zbyt mało wilgoci :devil:

 

Ogólnie, proponuję wymontować zegary i przejrzeć wszystkie punkty gdzie jest lut. Może jakieś zimnie luty się porobiły.

 

 

Tylko problem polega na tym, że Ja niestety nie potrafię wymontować tych zegarów i posprawdzać. Z ręką na sercu motoryzacją interesuje się od dziecka, ale żarówki sam nie wymienię. Pozostaje, albo zostawić to tak jak jest - a na razie jest dobrze, albo jechać do jakiegoś mechanika, żeby ściągnął te zegary i sprawdził. Którą opcje polecasz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię, ale może pomogę.

Miałem podobnie, gdy pojawiło mi się zwarcie w kostce reflektora. Włączałem światła mijania, zapalała się kontrolka długich (niebieska) a światło nie świeciło. Poruszanie kostką powodowało zgaśnięcie kontrolki i włączenie się żarówki w reflektorze. Pomogła wymiana kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...