Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Karty ratownicze.


ziuka

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zaopatrzyć się w kartę ratowniczą pojazdu,która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii,rozmieszczenia poduszek powietrznych,czy też gazowych napinaczy pasów bezpieczeństwa - zwykła kartka papieru pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, o 6-9 minut,które mogą uratować życie. 

Wejdżcie na stronę  http://kartyratownicze.pl/kontakt/ . Jest tam karta ratownicza dla "Juka".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Taka mała kartka a może uratować życie.

Obecnie nissan motors przy sprzedaży samochodu wyposaża klienta w takową kartę wraz z naklejkami na szybę. Ja osobiście taką dostałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nissan motors przy sprzedaży samochodu wyposaża klienta w takową kartę wraz z naklejkami na szybę. Ja osobiście taką dostałem. 

Ja na ten przykład niestety nie otrzymałem tego drobiazgu, ale łatwo to nadrobić.... Dobrą praktyką jest także wpisywanie grupy krwi kierowcy lub i w karcie oraz na osobnej kartce w dowodzie rejestracyjnym i informacji o zgodzie lub jej braku na transplantację narządów i numeru kontaktowego do osoby, którą należy zawiadomić w razie wypadku.

 

W rajdach samochodowych to standard i regulaminowa oczywista oczywistość (jak mawiał klasyk) grupę krwi kierowcy i pilota umieszcza się obok nazwiska na karoserii. Natomiast w jeździe cywilnej  nie zawsze się o tym pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...