Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Uciekający płyn z układu chłodniczego


Tyomaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś tygodnia mam mały problem z moją Primerą. W ciągu tego jednego tygodnia musiałem dolać aż 3 litry płynu chłodzącego. Z mechanikiem sprawdzaliśmy czy gdzieś nie ucieka, nigdzie nie widać wycieków. Objawów uszczelki pod głowicą też nie ma. Wszystko jest jak najbardziej ok, a jednak płyn ubywa. Zakupiłem środek do uszczelniania układu chłodniczego i mam zamiar go wlać. Może ktoś miał taki przypadek i zna rozwiązanie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym uszczelniacza nie wlewał , tylko zasyfi układ chłodzenia musisz zlokalizować wyciek.
Ja miałem też taki przypadek że nie mogłem dojść gdzie mi płyn ucieka , dopiero pewnym razem na ciepłym silniku odkręciłem korek chłodnicy i zobaczyłem jak płyn ucieka przez otwory technologiczne pompy wody. Może pomoże  ten sposób. .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli nie widac nigdzie że ucieka płyn, to nie chcę Cię straszyć ale najprawdopodobnie płyn idzie w układ wydechowy. Nie ma cudów gdzieś ucieka skoro 3litry dolewasz jak nie widac nigdzie na chłodnicy wycieków, gumy wszystkie suche i pompa wody sucha to odpowiedź sama się nasuwa silnik i w układ wydechowy tylko pytanie w którym miejscu, uszczelka pod głowicą albo głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Mi tez się wydaje że to uszczelka skoro nigdzie nie ma żadnych wycieków,chyba że dziurawa chłodnica ale to też by gdzies ślady były.
Nie dymi Ci na biało?

A uszczelniacza nie wlewaj bo narobi więcej burdelu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto zagazowane, to może też i reduktor przepuszczać lub podawać gaz do układu i wtedy będzie wywalało przez wyrównawczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dmucha uszczelka, albo leci przez nagrzewnicę, ale wtedy wykładzina mokra by była 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że mi pod uszczelką ucieka a okazało się że to uszczelka przy termostacie puszczała :( na szczęście dużo roboty nie było.

Tu jak nie widać to nie ciekawie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma żadnych objawów żeby to była uszczelka. On prawie nic nie dymi. Tłumik suchy. Brak jakichkolwiek oznak. Oleju z płynem też nie ma zmieszanego. Nagrzewnica też myślę że ok, bo dywaniki suche jak żarty Strasburgera.

 

 

PS. Nie posiadam instalacji gazowej.

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy działa i sprężynka odbija, 

zasada działania na szybko znaleziona w necie:

Zasada działania tego zaworu: układ chłodzenia jest odizolowany korkiem chłodnicy z zaworem ciśnieniowym i podciśnieniowym. Utrzymywanie stałego nadciśnienia w układzie umożliwia podwyższenie temperatury wrzenia cieczy chłodzącej i zwiększenie efektywności chłodzenia chłodnicy. Jeśli ciśnienie w układzie przewyższa dopuszczalną wartość ciśnienia zaworu nadciśnieniowego korka, następuje otwarcie tego zaworu umożliwiające wpływ nadmiaru cieczy chłodzącej przez przewód wylotowy do zbiornika wyrównawczego cieczy chłodzącej. Gdy ciecz w układzie ochładza się, wówczas po otwarciu zaworu podciśnieniowego w korku chłodnicy ciecz rzepływa ze zbiornika wyrównawczego z powrotem do chłodnicy. Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej służy do utrzymania właściwej ilości cieczy w układzie chłodzenia. Układ chłodzenia jest zamknięty, ponieważ ciecz chłodząca, która wpływa przez zawory ciśnieniowe korka chłodnicy jest przechowywana w zbiorniku wyrównawczym i nie ma bezpośredniej styczności z otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dywaników to pod nimi jest gruba warstwa filcu, więc wsiąknąć też ma gdzie, podnieść i sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminie. Ok, sprawdzę wasze uwagi. Dzięki.


Posprawdzałem wszystko tak jak kazaliście i jest wporządku. Zalałem go jednak tą magiczną miksturą i poziom płynu przestał się zmniejszać. :)

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...