Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie wnętrza


cooba777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zamontować podświetlenie na nogi w 4 miejscach, jednak chciałbym aby było one niezależna od lampki na podsufitówce - czyli będę montował przełączniki on/off, które umieszcze na panelu przednim.
Pytanie do publiczności: skąd pociągnąć przewód, żeby dostarczyć prąd. Zastanawiałem się nad oświetleniem zegarów, ale nie wydaje mi sie to dobrym pomysłem.

z góry dzięki za wszelkie uwagi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem ledy pod nogi i w klamki , podpiąłem się pod zapalniczkę, dodatkowo zamontowałem włącznik, więc zapalają się po przekręceniu kluczyka i dodatkowo mogę je wyłączyć w lecie gdy słabo widać oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposobów jest kilka, ja w almerce podpiąłem tak, że właśnie zasilanie od krańcówki z drzwi kiedy to sie otworzą obojętnie które - mam aż dwoje drzwi :D - do tego ew. moge włączyć podsufitke gdyby było za mało światła, które też działa na tej same zasadzie.

- albo właśnie pod zapalniczke i przełącznik

- albo prosto pod aku i przełącznik

 

w rzeczywistości jest troszke mniej światła, ale efekt bajaaaa ;)

post-70432-0-20960700-1392592991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-80970-1392668810,3875_thumb.jpgpost-80970-1392668834,8895_thumb.jpgPoprowadziłem kabel od zapalniczki do włacznika i osobny do bagażnika. Z włacznika idą dwa kable na przód i dwa na tył. Na razie podłączyłem tylko przód i w bagażniku skorzystałem z czerwonego przełącznika wybudowanego w element nośny półki i głośnika. Ledy prezentują się ciekawie dorzucę zdjęcia efektu po zamontowaniu listwy led pod tylną kanapąWysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e przy użyciu Tapatalka

Podświetlenie dla kierowcy i pasażera oraz bagażnika... zostało podświetlenie przy tylnej kanapie

teraz zostało wymienić diody na panelu nawiewu i pod tablicą zegarów.

 

panel nawiewu, wystarczy kupić zwykłą diodę w kolorze niebieskim z długimi nóżkami - kto rozbierał to wie, że potrzeba nóżek o długości 5 cm

a jeżli chodzi o tablicę zegarów są tam fabrycznie żarówki "toschiba  v-2" nie wiem czy spokojnie można je zamienić z innymi podobnymi czy warto szukać tego modelu, ale doczytałem, że inne łatwo się przepalają gdyż w gnieździe tych żarówek jest chyba inna wartość niż 1,2W

post-80970-0-15214000-1392754947_thumb.jpg

post-80970-0-68878600-1392754949_thumb.jpg

post-80970-0-67798100-1392754952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gnieździe zaróweczki w liczniku i nie tylko to masz zawsze 12V (w teorii a praktyce pewnie te 14,4V)  - nie ma czegoś takiego ile watów, bo to zależy od włożonej tam żarówki :) jesli dasz 1,2W to będzie 1,2W, a jak dasz 5W to będzie i 5W - mówie tylko dla przykładu :)

jeśli pakujesz diody do oświetlenia to pamiętaj zawsze o rezystorze, gdyż diody oryginalnie nie są przystosowanego do takiego napiecia chyba, że kupujesz już gotowe z wbudowanym rezystorkiem lecz są one zazwyczaj droższe..

Jeśli więc sam działasz z diodkami, to lepiej dobierać rezystor na 14,4V nie 12V bo skrócisz jej zywotność

 

dla przykładu:

niebieska (3V) ----> odejmujemy spadek napięcia

14,4V - 3V =11,4V

 

liczymy wartość R, ja przyjmuje prąd 10mA diody nie tracą tyle na jasności a działają dłużej

R=U/I = 11,4/0,01

-------> 1140 Ohm

 

łączysz go szeregowo obojętnie z którą nóżką i musi huuulać!!

 

pozdro600:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobiłem z siebie głupiego. Tak to już jest jak sie pisze bez zastanowienia. Dzięki za info

 

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jesli diody led to z rezystorami.

Ja w Almerze miałem podświetlenie wnętrza na niebiesko i wszystko wziołem z zapalniczki po paru miesiącach popaliły się ledy ;-(

W postojówki wkładałem ledy zwykłe  i też długo nie żyły.

Teraz w tidzie mam podświetlenie wnętrza na can busie z radiatorami! od postojówek z przodu do oświetlenia bagażnika i tablicy rejestracyjnej są diody smd 4000k firmy P.

Kontrole miałem nie raz policja się nie czepia bo światło przepisowe białe ;-)

Lepiej kupić raz drożej a nie non stop kupować chinczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię w kiepską jakoś ledów, prędzej coś miałeś z elektryką, może były nagłe przepięcia z alternatora i mogło strzelić.

Przerobiłem już wieeeeele ledów, różnych producentów i wszystkie różniły się tylko mocą światła bo budowa każdego jest ujednolicona.

Mam w aucie ledy 12V, z osobnym rezystorem jak i taśmę ledową i wszystko hula od 5lat.

Więc do oświetlenia wnętrza nie ma sensu przepłacać za firmowe niby super ledy tylko dlatego że są sygnowane firmą P. a w rzeczywistości są wyprodukowane przez firmę X dla firmy P.

Co innego jeśli chodzi o zewnętrzne ledy, tam warto jest zainwestować w lepszy produkt ze względu na jakość plastiku który nie żółknie po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Almera miała coś z elektryką a i diody kiepskiej jakości.

A dla mnie Super diody firmy P, naprawdę są super.

C5W ma 1W i dużą soczewkę ,myślałem ze to obudowa,  daje tyle światła co 8 smd 5050 po 0.5W made in china.

A W5W 2 generacji-czarny nie biały cokół , jedna dioda ma 5W i obudowa robi wrażenie i to już jest super  dioda  :) .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem podświetlenie zegarów kupując diody z wbudowanym rezystorem ze względu na obudowę diód jaka była potrzebna do zamontowania..

post-80970-0-38892400-1394026591_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem żarówki na barwione w panelu klimy. Natomiast a radiu zdjęte niebieskie kapturki z żarówek, tylko od spodu zabarwione przyciski farbą składową CMYK-a Cyan/UV :-)

post-57221-0-75560700-1394450878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie zegarów i na nogi taśmami LED RGB. Kolory przełączane za pomocą przełączników, zegary oddzielnie od nóg. W przyciskach czerwone diody, w panelu nawiewu taśma czerwona, w schowku i bagarzniku taśma biała. W lampkach sufitowych żarówki diodowe, dołożona z przodu lampka z Primery P12. Osobiście najbardziej podoba mi się kolor czerwony.

post-50403-0-76238000-1394483965_thumb.jpg

post-50403-0-45531600-1394483996_thumb.jpg

post-50403-0-77947300-1394484021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie zegarów i na nogi taśmami LED RGB. Kolory przełączane za pomocą przełączników, zegary oddzielnie od nóg. W przyciskach czerwone diody, w panelu nawiewu taśma czerwona, w schowku i bagarzniku taśma biała. W lampkach sufitowych żarówki diodowe, dołożona z przodu lampka z Primery P12. Osobiście najbardziej podoba mi się kolor czerwony.

Podoba mi się to, poczekaj aż wstawię foty swojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moze podpowiecie mi jaki byl by najlepszy kolor tego podswietlenia nad nogi jak zegary mam w kolorze pomaranczowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Niunio

Ją w mojej Primerce zamontowalem sobie niebieskie podswietlenie nog ktore wlacza sie wraz z swiatlami, prad wzialem z jakiejs kostki ktora nie byla podlaczona do niczego a prad byl, zrobilem rowniez oswietlenie bagaznika paskami led a lampke z bagaznika zamontowalem w schowku lecz to jest jeszcze w formie testowej (swiatelko wlacza sie jak wsadzi sie gniazdo do zapalniczki :) lecz bedzie zrobiony przelacznik taki jak do drzwi :)fotki niżej   :)

post-67181-0-21763900-1399668231_thumb.jpg

post-67181-0-52751200-1399668285_thumb.jpg

post-67181-0-77702200-1399668301_thumb.jpg

post-67181-0-00194800-1399668327_thumb.jpg

post-67181-0-86141100-1399668356_thumb.jpg

post-67181-0-60995600-1399668594_thumb.jpg

Edytowane przez Niunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Ja w n16 podpoiłem sie w kable w słupku od strony kierowcy, są tam kable od podświetlenia podsufitki i poprowadziłem je do wszystkich ledów w aucie. narazie mam jedno zdjęcie ale postaram sie zrobić więcej. 

post-58965-0-87203500-1405849881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w n16 podpoiłem sie w kable w słupku od strony kierowcy, są tam kable od podświetlenia podsufitki.....

 

Ameryki nie odkryłeś, bo to opisywałem w poscie #10, ale ogólnie .......robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...