Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona przegubu wewnętrznego prawej półosi Z50


perez150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś wie gdzie kupić ( oczywiście oprócz serwisu ) osłonę przegubu wewnętrznego prawej półosi do Murano z50 z 2007r ?

Czy spotkał się ktoś z zamiennikami?

W serwisie podali 210 i tydzień oczekiwania.

Znalazłem na ebay-u za 27$ , ale jak dodam koszt przesyłki to serwis nie będzie aż tak drogi.

Wyskoczyła mi też jakaś firma FEBEST - zna ktoś jakość zamienników tej firmy?

 

Może ktoś ma dostęp do dobrych zamienników lub do oryginałów po dobrych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bez problemu dostaniesz w hurtowni motoryzacyjnej osłonę przegubu. Jeśli chodzi o dobrą firme zamienników polecam ruville, febi, k&n. Jeszcze nie zaglądałem pod swoje Murano gdyż dopiero co kupiłem. Wewnętrzna osłona posiada łożysko? Niektóre osłony wew posiadają.

Z drugiej strony to tylko kawałek gumy, nie jakiś element mechaniczny ( jak np przegub) więc tani zamiennik nie będzie sprawiać kłopotu. Do Pathfindera też brałem tańsze gumy i był spokój przy czym dużo jeździłem w terenie. Sam montaż gumy jest banalny. Roboty zaś trochę przy wyjęciu półosi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jest  niestety problem jakiś, bo nikt inny oprócz serwisu tego nie ma.

Mają osłony zewnętrznych przegóbów oraz wewnetrznych tylnych półosi, a tych wewnętrznych przednich półosi nie ma - oczywiście ta musi być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z kumplem z intercars'u, jeśli faktycznie będzie ciężko, można zapodać uniwersalna. Nie myl uniwersalnej z badziewiem. K&N ma uniwersalne osłony przegubów, które trzeba tylko nożyczkami dociąć do średnicy półosi i przegubu. Montowałem kilka razy w pracy takie ( pracuje jako mechanik)  i powiem że dobry wynalazek. Chyba że wew osłona ma łożysko zintegrowane.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

U mnie w Gdańsku qmpel sprawdzał w I-C i nie mieli, ale może u Ciebie lepiej sprawdzą - oby.

Z tego co wiem, łożyska nie ma, ale w zamian jest od wewnątrz tzw. " zębata ", czyli ma po obwodzie 3 wypusty - taki triowal czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś wie gdzie kupić ( oczywiście oprócz serwisu ) osłonę przegubu wewnętrznego prawej półosi do Murano z50 z 2007r ?

Czy spotkał się ktoś z zamiennikami?

W serwisie podali 210 i tydzień oczekiwania.

Znalazłem na ebay-u za 27$ , ale jak dodam koszt przesyłki to serwis nie będzie aż tak drogi.

Wyskoczyła mi też jakaś firma FEBEST - zna ktoś jakość zamienników tej firmy?

 

Może ktoś ma dostęp do dobrych zamienników lub do oryginałów po dobrych cenach?

Witam, ja mogę sprowadzić z USA tą wewnętrzną osłonę OEM Nissan ale czas oczekiwania podobny jak serwis od 7-do 10 dni w cenie 130zł .

(130zł to koszt osłony wraz z kosztami wysyłki z USA oraz kosztami wysyłki za pobraniem po kraju).

Pozdrawiam Darek 600-22-42-49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i właśnie po to jest to forum !!!!

Dzięki  niemu poznałem i miałem wielką przyjemność porozmawiać z obytym w temacie człowiekiem, jakim niewątpliwie jest Darousa1  :)

Oczywiście zamówiłem u Niego osłonę i dowiedziałem się wiele ciekawostek na temat mojego autka, ale i nie tylko. Ma on bowiem szeroko zakrojone pole działania i wiedzę, jeśli chodzi o import czegokolwiek z usa.

 

Serdecznie pozdrawiam KOLEGĘ i na pewno jeszcze nie raz się odezwę, oczywiście będę polecał Znajomym i na forum.   :thumbsup:

 

P O Z D R O  !!!!

 

Śpieszę poinformować, że już dzisiaj otrzymałem osłonę. Tempo uważam za nadzwyczaj ultra expresowe  :)

Cena bardzo atrakcyjna  :)

Informacje oraz porady tak obeznanego w różnych aspektach i problemach, pozwalają mi nazwać forumowicza Darousa1 specjalistą pierwszej klasy.

Na pewno w przyszłości będę skwapliwie korzystał z jego rad i usług importowych.

Po kilku naszych dłuższych rozmowach, wiem już, że jeśli będę zmieniał auto, to na pewno skorzystam z jego doświadczenia i rad, a nawet uczestnictwa w sprowadzeniu auta zza " Wielkiej Wody".

S E R D E C Z N I E    P O Z D R A W I A M  !!!!!!!!!!!!! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...