Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Rozruch


Guest Robi

Recommended Posts

Primerka 2.0 . Gaz. W baku benzyna praktycznie zawsze na zolta lampke. Jak grozne jest startowanie z gazu i czy z samego gazu wystartuje. Jeszcze nie doszlo do takiej sytuacji ale chcialbym to wiedziec wczesniej ..

Dzieki za podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Jeżdżenie na gazie bez paliwa w baku grozi zatarciem pompy paliwa, jeśli będzie pracować na sucho. Dlatego ZAWSZE jest zalecane, aby bak był wypełniony przynajmniej w 1/4 paliwem.

A czy odpalisz na gazie. Raczej tak, sam raz sprawdziłem czy można, ale uruchamiam na benzynce. Proponuję, żebyś naocznie spróbował się przekonać czy uda ci się odpalić i wątpliwości się rozwieją.

Ale powtarzam, nie radzę jeździć bez benzynki w baku, bo wymiana pompy jest kosztowniejsza niż utrzymanie poziomu 1/4 zbiornika ;-)

Link to comment
Share on other sites

No to sobie daruje testy na samym gazie ... :)

Lepiej sobie przetestuj, bo mnie to raz uratowało jak się uszkodziła pompa paliwa (w polonezie wymiana pompy 600zł) i wogóle mogłem jeździć bez lawety :)

Natomiast KONIECZNIE :!: trzeba dbać o minimum 1/4 paliwa w baku.

Link to comment
Share on other sites

Guest gumis210

Ja u siebie mam taka instalacje ze nawet nie mam mozliwosci startu na gazie, wiec jak mi padnie pompka to bez holu sie pewnie nie obejdzie. Narazie mam pelen bak paliwa wiec moja pompka chyba sie dobrze chlodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gumis210

W moim starym poczciwym clio przełączałem na gaz dopiero jak mi ciepłe powietrze w nawiewie poleciało. Autko przeżyło 5 zim, ok 15tys km i oprócz regulacji nigdy nic przy nim nie robilem. Instalacja Elpigaz. Do P10 tez wstawiłem Elpigazik i jak narazie rewelacja!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...