Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozruch


Gość Robi

Rekomendowane odpowiedzi

Primerka 2.0 . Gaz. W baku benzyna praktycznie zawsze na zolta lampke. Jak grozne jest startowanie z gazu i czy z samego gazu wystartuje. Jeszcze nie doszlo do takiej sytuacji ale chcialbym to wiedziec wczesniej ..

Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie na gazie bez paliwa w baku grozi zatarciem pompy paliwa, jeśli będzie pracować na sucho. Dlatego ZAWSZE jest zalecane, aby bak był wypełniony przynajmniej w 1/4 paliwem.

A czy odpalisz na gazie. Raczej tak, sam raz sprawdziłem czy można, ale uruchamiam na benzynce. Proponuję, żebyś naocznie spróbował się przekonać czy uda ci się odpalić i wątpliwości się rozwieją.

Ale powtarzam, nie radzę jeździć bez benzynki w baku, bo wymiana pompy jest kosztowniejsza niż utrzymanie poziomu 1/4 zbiornika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie daruje testy na samym gazie ... :)

Lepiej sobie przetestuj, bo mnie to raz uratowało jak się uszkodziła pompa paliwa (w polonezie wymiana pompy 600zł) i wogóle mogłem jeździć bez lawety :)

Natomiast KONIECZNIE :!: trzeba dbać o minimum 1/4 paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam taka instalacje ze nawet nie mam mozliwosci startu na gazie, wiec jak mi padnie pompka to bez holu sie pewnie nie obejdzie. Narazie mam pelen bak paliwa wiec moja pompka chyba sie dobrze chlodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim starym poczciwym clio przełączałem na gaz dopiero jak mi ciepłe powietrze w nawiewie poleciało. Autko przeżyło 5 zim, ok 15tys km i oprócz regulacji nigdy nic przy nim nie robilem. Instalacja Elpigaz. Do P10 tez wstawiłem Elpigazik i jak narazie rewelacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...