Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny N 16 2,2 di 2000r


Gość almera83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdobyłam halogeny do Almery. Założyłam, ale nie mam w swojej Almerce instalacji elektrycznej pod nie. Chce w takim razie podpiąć je pod tylni przeciwmgielny, ale kostka przy kierownicy ma 8 par przewodów i nie wiem, do którego się podpiąc. Może ktoś z Was mi pomóc. Może już ktoś to robił? Może jest ktoś z Was w posiadaniu schematu elektrycznego "przewodów" a Almerze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie N16 mają fabryczną instalacje do przednich świateł przeciwmgielnych. Jedyną różnicą może być brak ich włącznika. Wersje bez fabrycznych świateł mają włącznik tylko tylnych świateł. Można podpiąć je razem lub też wymienić przełącznik kierunkowskazów, świateł itd. Można go kupić na allegro za kikadziesiat złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie N16 mają fabryczną instalacje do przednich świateł przeciwmgielnych. Jedyną różnicą może być brak ich włącznika. Wersje bez fabrycznych świateł mają włącznik tylko tylnych świateł. Można podpiąć je razem lub też wymienić przełącznik kierunkowskazów, świateł itd. Można go kupić na allegro za kikadziesiat złotych.

 

To znaczy że gdzieś przy przednich lampach są przewody wyprowadzone do przeciwmgielnych przednich, a drugi koniec w takim razie gdzie jest skoro nie mam wlacznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest instalacja. Przewody są poprowadzone pod lampy- trza je było wyjąć. Ale przewód jest pomaranczowo-niebieski, a w zwoju przewodów przy kierownicy- przy przełązniku nie ma takiego przewodu, ale kto szuka ten znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bylo tak: cala instalacja byla przygotowana, kabelki od strony halogenów zakończone wtyczka, tylko wpiąć, natomiast wylącznik wymienialem na ten z mozliwościa wlączania halogenów przednich i elektryk tylko go wymienil (wpial pewnie jeszcze odpowiednie kabelki). I to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłam u elektryka na Mokotowie. 90 zł robocizna, przełącznik ok 100 i jeszcze jakiś przekaźnik. Grrr niedość, że halogeny to duży koszt, to jeszcze montaż drogi. Czy jest jakiś inny sposób? Może ma ktoś znajomego co sięzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Wawy wie gdzie mogę szybko coś takiego wykonać, może jakiś znajomych elektryków na Ursynowie(Natolin, Imielin...)

 

w sobote pojeżdziłem troche po imielinie. tragedia tam sie poruszac jesli sie jest pierwszy raz. co 10 m bardzo wyski próg, uliczki jakies takie wązkie, czasmi nieiedizałęm czy jade chodnikiem czy ulicą. no niekiedy na pewno zbaczałem z ulicy bo jade jade i nagle ........... schody :D

 

szukjałem pewnej ulicy - wszycy wiedizeli gdzie to jest ale nikt nie wiedizał jak dojechać. w koncu dałem za wyrganą. stanąłem byle gdzie. okazało sie ze 100m od celu :D

 

 

ogólnie było ciekawe :]

 

 

pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...