Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 tajemnicze stukanie z lewej strony ;)


lazarz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, więc chiałbym się serdecznie przywitać i pozdrowić wszystkich Użytkowników Forum.

 

Mam problem z moim T30. Kupiłem go pół roku temu i od tej pory borykam się z zawieszeniem. Początkowo było kilka elementów do wymiany. Wymienione zostały łączniki stabilizatorów i gumy z przodu i z tyłu, wahacze z produ i większość gumek. Mechanicy twierdzą jednogłośnie, że nie ma się czego czepiać. Jednak coś stuka z lewej strony. Sprawa jest o tyle dziwna, że słychać ten odgłos jak wjeżdżam w dziurkę i przednim i tylnym kołem. Dźwięk jest niemal identyczny niezależnie czy w dziurę wpadnie przednie czy tylne lewe koło. Z prawej strony jest wszystko normalnie. Tłumik się nie obija, wał wisi sztywno, żadnych luźnych elementów. Nie wiem już gdzie szukać. Sprawdzałem nawet poduszki silnika - są w porządku.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak stuka coś w tylnym oparciu jak położyłem bardziej tylne siedzenia to przestało, nie wiem czy w T30 są regulowane oparcia tylnej kanapy, ale spróbuj złożyć siedzenia tak jak byś chciał powiększyć bagażnik i przejedź się po dołach ;), przynajmniej wykluczysz ewentualnie tą kwestię lub znajdziesz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym mocowanie wózka przedniego do podłużnic oraz gumy tylnego - trzeba będzie się naszarpać żeby to znaleźć, bo luz może być minimalny ale 1,5t wagi robi swoje.

Ew. sprawdź górne łożyska McPhersona z przodu - mogły się wyrobić i będą stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Kanapa odpada - sprawdzona. Gumy sanek z przodu i z tyłu szarpane - nie widać nic złego. Sprawdzę jeszcze łożyska McPhersona z przodu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź wydajność amortyzatorów. U mnie tez były dziwne stuki na wybojach. Okazało się że padł lewy amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja spróbuje: miał tak sąsiad u mnie: luz na półosi, słychać tylko na wertepach (podobnie do wachacza), wystarczy poruszać półosią i będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem panowie. Można sobie szarpać i szarpać. Nic nie widać i nie słychać. Zauważyłem, że jak zatankuję do pełna (niestety rzadko się to zdarza ;) ) to tego stukania prawie nie ma. Spada do 2/3 baku i stuka. Załadowanie bagażnika ciężarem niewiele pomaga (w sumie to wogóle nie pomaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w baku jest FFPG?

Full Fuel Petrol Guard. :icecream:

Czyli przyczyna tkwi w otoczeniu baku. Jak jest pełny to obniża się i likwiduje luz między jakimiś dwoma elementami a jak lekki to idzie do góry i luz znów się pojawia, przy nierównościach stukając.

Najczęściej stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...