Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0444 ???


maaloxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie dzisiaj ni z tego i owego zaświeciła mi sie kontrolka silnika i po podpięciu  do kompa wyszło P0444 - obwód zaworu sterującego oczyszczaniem układu sterowania odprowadzeniem par paliwa - otwarty (wg PCMSCAN).  Co to za usterka? coś poważnego? skasowałem błąd zobacze czy jutro sie znowu pojawi. Czy to może mieć coś wspólnego z katalizatorem (u mnie został wywalony w zeszłym roku)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź system recyrkulacji par paliwa tzw. EVAP --> na hmaservice.com znajdzie schematy;

w każdym razie za lewym tylnym kołem ( w nissanie nie wiem gdzie sie znajduje) znajduje sią plastikowy, prostokątny pojemnik o pojemności ok. 2 L do którego trafiają opary/skroplone paliwo tzw. EVAP canister.
Oczywiście paliwo które trafia do EVAP canister nie jest tam magazynowane na stałe lecz trafia do zbiornika paliwa.

 

http://images33.fotosik.pl/329/b82ecc98a838c8aemed.jpg

 

Ważnymi elementami układu jest:
- zawór PCV
- elektrozawór PCSV (Purge Control Solenoid Valve), który powinien mieć rezystencje na poziomie 26 Ohm
- drożność układu podciśnieniowego (wszelkie dziurki w kolektorze dolotowym należy sprawdzić pod kątem drożności ;) )

Problemy z EVAP powodują problemy z zapalaniem, obrotami biegu jałowego, zamuleniem przy wkręcaniu się na obroty. Bardzo ważny układ ale niedoceniany icon_idea.gif

 

 

Znalezione na Hyundai Klub pl  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...