Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z jazda na gazie - nissan sunny 95r


Pedro93

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.
Jako, iż poznaję te forum chciałbym prosić o pobłażliwość jeśli temat założyłem w niewłaściwym dziale.

Mianowicie tak, posiadam Nissana Sunny w sedanie 1,4 silnik z roku 1995 z gazem 1 generacji - nie jestem pewien bo nie bardzo się na tym znam. Jest to gaz na gażniku - mam przełącznik 3 poziomowy.

1 poziom - benzyna
2 poziom - spalanie w gaźniku pozostałości
3 poziom - gaz

Zanim zacznę opisywać swój problem, opiszę jak mechanik kazał przełączać mi się na gaz.

Odpadam na benzynie, rozgrzeje troszkę przełączam się na 2 poziom i jak zacznie szarpać , przełączam się na gaz - wtedy dostaje speeda.

Problem polega na tym ,że po przełączeniu się na gaz samochód na wolnych obrotach trzęsię jak opentany - i gaśnie - na obrotach jeżdzi dobrze,ale jak dojeżdzam np do świateł - puszczam gaz to sekund 5 i gaśnie - oczywiście trzesie się cała skrzynia biegów i ogólnie cały samochód.

Byłem u mechanika - wymienił mi aparat zapłonowy i cewkę, pojeździłem miesiąc i znów to samo, ostatnio zauwazylem ze jeden kabel(wtyczka) ktora prowadzi od aparatu do swiec byla nie docisnieta - wiec docisnąłem i przejechałem sie - odziwo problem znikł . Niestety następnego dnia już było tak samo.

 

Na benzynie tylko raz mi się zdarzyło ze trząsł sie ,ale teraz na bezynie ok - z gazem tragedia.

Czy świece (bo nie wiem kiedy były wymieniane) mają na to wpływ i kable?
Albo inaczej dlaczego tak się dzieje i co trzeba było by naprawić?
Proszę o pomoc .

Przepraszam, że tak chaotycznie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece\kable + regeneracja parownika jak gaz ma już sporo nalatane.  Do tego udaj się na regulacje gazu jeśli na PB jest wszystko ok , LPG też jest bardziej wymagająca co do układu zapłonowego więc swiece z przewodami warto wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...