Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] sonda(-y) lambda...


miles19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w mojej Micrze K12 '2003 1.2 80KM pojawiły się jakieś 4 tygodnie temu błędy: P1143 podgrzewana sonda lambda 1 rząd 1 - niewystarczające napięcie min./maks. i P1147 - podgrzewana sonda lambda 2 rząd 1 - nie osiągnięto maksylmanego napięcia. Pojechałem do mechanika, odczytał błąd, skasował, i kazał poczekać... jakiś miesiąc bezproblemowej jazdy i niestety błędy (te same) pojawiły się ponownie. Czy zatem konieczna jest wymiana sondy lambda? jeśli tak, to której - na forach piszą że to raczej nr 2 jest problematyczna...

 

jak ten problem dokładnie zdiagnozować? czy jest jakaś metoda na sprawdzenie poprawności działania sondy etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile auto pali?? w normie czy więcej? zagazowane jest?? jaka jest wartość przepływomierza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no średnio wychodzi 8, może 8,5 l/100km, ale zazwyczaj jazda jest tylko na 5-8 km i tylko wyłącznie po mieście, a ponieważ była zima więc wydawało mi się w normie..


odświeżam temat, błędy lambdy zignorowane ale spalanie jest niestety rzędu 8.5-9.1l na 100km, z tymże 100% jazdy miejskiej, 16km dziennie z czego połowa to ścisłe centrum = korki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...