Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] przeguby - automat a manual


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zaczął mi strzelac prawy przegub przy gwałtowniejszych przyspieszeniach.... coz - trza wymienic...

 

mam 2 opcje:

 

-zakup całej prawej półosi z demontażu za 150 zł - stan niewiadomy, rocznik 95

 

-zakup samego przegubu w sklepie internetowym ceny od 120 do 210 zł,

w stacjonarnym sklpeie najtansze jakie maja po 210 zl....

 

nie chce ladowac za duzo kasy, by zlikwidowac tą usterke, mechanik za wymiane wezmie 50 zl.

 

i jeszcze pytanie:

 

czy półoś / przeguby do automatu różnią sie od tych do manulala ?

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja miałem ten sam problem zdecydowalem sie na zakup nowego przegubu ale w JC i to mnie kosztowalo po nad 300zl (z wymianą). Myśle że nowy się bardziej opłaca tym bardziej że tylko trzeba dopłacuć 60zł!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK CHCESZ SPRZEDAĆ TO PO KOSZTACH ALE JAK CHCESZ JEŻDZIĆ TO NOWY ZAWSZE JEST PEWNIEJSZY TYM BARDZIEJ,ŻE NIE WIESZ ILE MA TAMTEN PRZELATANE I MOŻE SIĘ OKAZAĆ WYMIANA ZA JAKIŚ CZAS :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
ha ! i kolejne pytanie !

 

czy jest różnica między przegubem od 1.6 a 2.0 ?

 

http://www.automotosklep.home.pl/cgibin/sh...mp;sid=29b8b28b

 

tu niby wyglada ze to samo mniej wiecej....

 

a półośc prawa - wygląda na to że się różni...

 

MK

 

jak porownasz wymiary to zobaczysz ze do 2.0 przegub ma wieksza srednice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

kupiłem i wymieniłem sam przegub bez pierścienia ABS, bez tego pierścienia nówkę można kupić za jakieś około 150zł, ze starego się przekłada ten pierścień. Już śmignełem jakieś 10k km i działa O.Ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dziaiaj podjechalem do mechaniora na wymiane przegubu sie okazalo, ze niestety JC wypuscilo bubla - mianowicie przegub niby taki sam jednak różni się położeniem pierścienia od ABS i grubościa jednego dystansu przy nim... no i nijak nie pasuje. nawet w sklepie gdzie kupowalem stwierdzili ze JC coraz czesciej wtapia i katalogowo czesci nie pasuja do danych modeli... obelg sprzedawcy na JC sie nasłuchałem ze hohoho

co za dno. przeguby bez ABS'u byly by ok i podobno pierścień można przełożyć, jednak mechanik stwierdził ze kilka razy probował robić takie sztuki i za każdym razem pierścień mu pękał. po za tym na starym przegubie nic nie wskazywało na to by pierścień był nasadzony i nadający sie do zdjęcia... koniec końców mam założony stary strzelający luźny przegub :-( mechanik po znajomości za robote wziął 30 zł

 

i teraz pytanie - straciłem całe zaufanie do tego badziewia - wysyłkowo na bank nie kupie - doradżcie - gdzie kupić w umiarkowanej cenie przegub do nysy z ABS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy u mechaniora (bierze części głównie z JC) sprawdzaliśmy w komputerze to pokazało 2 rodzaje(wprawdzie do P11)-JC i droższy "orginał " ( był droższy o ok 30zł), pewnie niedługo czeka mnie wymiana i na pewno dołoże te 3 dychy by mieć święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem dlaczego nie mam absu po wymienie przegubu. Oczywiscie mechanik twierdzi ze zalozyl przegub do mojego konkretnego modelu .. widocznie trafilem na felerny przegub z JC. Najgorsze ze teraz nie wiem co robic .. a ABSu nie ma :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc wymienili juz mi ten niepasujacy przegub z JC na jakis GLO i ponoc jest taki jak ma byc... zobaczymy jak przyjdzie do jego zalozenia. GLO to ponoc jakies wlosko-amerykanskie badziewie...

 

inny problem jaki sie pojawil to walniety zimmering

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9635

 

pytanie - czy jak go nie wymienie to na ile to skróci żywotność łożsyska ?

mechanior mowi ze pożyje troche krócej...

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...