Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klekotanie,klepanie silnika


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze uzyskam jakies wskazowki zeby mniej wiecej oszcowac koszt,chodzi mi o klekotania klepanie silnika ale tylko gdy jest po nocy na zimnym silniku,na wolnych obrotach jest dobrze!, dopiero gdy ruszam okolo 1600-2200 obr slychac to bardzo wyraznie,po przejechaniu kilkuset metrow gdy silnik sie juz lekko zagrzeje jest super,ost jak bylo dosc cieplo i odpalilem auto to praktycznie nie bylo nic slychac,jadac z pod domu mam troche pod gorke i w miare dodawania gazu (zwiekszenia mocy) slychac to bardzo.pytanie co to jest :zawory,popychacze,wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jest w każdym dieslu. Należy unikac dużego obciążenia na zimnym silniku. Jeśli masz wyjazd od razu pod górkę należałoby silnik odpalić parę minut wcześniej aby obciążać już rozgrzany silnik.  Obciążanie zimnego silnika przynosi katastrofalne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powinien się zagrzać  :wave: . Zawsze na zimnym silniku jak się go depnie to poklekocze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też denerwuje ten dziwny klepiący dźwięk jakby zawory były źle ustawione, w okolicach 2000rpm. Ustaje jak depnę na gaz i autko zaczyna żwawo przyspieszać. Później ten paskudny dźwięk pojawia się gdy obroty spadają tak do 2000-2200rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to perzrabiam właśnie w Primerce p12 2,2 Di ale powiem Wam nic nie zrobicie. Ciśnienie sprawdziłem jest ok jak zimny silnik i ciepły. Ciśnienie oleju git. Poprostu jak zimny jest taki "twardy" strasznie ale jak złap[ie kilka stopni to już cichutko, Teraz co do klepania jak się przyspiesza np. 2 i gaz słychać od 1500-2000 taki klekot to samo obszukałem co się dało znalazłem to, wyczyszczenie rury aluminiowej i wym. węża i śmiga jak talalla, tylko na zimnym  dlaje klepie.ddc91c5d4ea05fdbmed.jpg

Edytowane przez Enku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wtryskiwacze i problem zniknie :) ja miałem to samo.

Edytowane przez klaudek355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wcale normalne mój lekko klekotał ma zimnym silniku ostatnio zafundowałem mu malutki przeglądzik turbo rozżąd uszczelniacze paski napinacze i teraz pracuje ciszej niż jak go odbierałem z salonu

Z takim klepaniem jak opisujecie się nie spotkałem ale

Klepanie podczas mocnego obciążania silnika to zazwyczaj wtryskiwacze lub zawory przeważnie występuje 1000-2000obr

ale może to być też rozżąd tak jak u mnie łańcuch rozciągnięty na jednym ogniwie lub luzy na panewkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zimny silnik diesla jak dasz mu duże obciążenie to klekocze...... Chyba , że dobrze wyciszony  :dribble:

 

Zanim ruszysz dieslem dobrze jest go trochę potrzymać na wolnych obrotach ok.1-3 min . Potem przez następne parę minut jazdy - styl emeryta - deilkatna noga na gazie. Żadna maszyna cieplna nie lubi zimna i pracy na sucho.

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

troche posiedzialem przy aucie ,i jak stoje przodem do auta nawet z podniesiona maska tego nie slychac (czyli eliminuje dzwieki dochodzace z silnika) dopiero z boku slychac wyrazniej i co najlepsze nie zawsze sa dni ze wszystko jest ok nic nie klepie i tak wlasnie daje o sobie znac umierajace kolo dwumasowe,czasami z wlozeniem 2ki mam problem i stawiam na 99% ze to dwumasa,w przyszlym miesiacu dam znac jak wymienie czy ustapilo czy nie.Postanowilem zakupic sztywne kolo i zestaw sprzegla Exedy i lozysko Koyo(japan) podobno dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...