Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ciężko działające sprzęgło


dziunek 451

Rekomendowane odpowiedzi

naciskając na pedał sprzędła straszny opór jak na cegłę  co  mogło się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk, łożysko tak czy siak bez wyjęcia nie ogarniesz. Napisz coś o przebiegu i pochodzeniu auta. Nawet nie wiadomo czy to dizel? W jakich okolicznościach się to przydarzyło


sprawdź jeszcze płyn hamulcowy lub zastanów sie kiedy był zmieniony i czy ktoś ostatnio nie grzebał przy hamulcach. Może się zapowietrzył. Myślę, że na wysprzegliku można go odpowietrzyć tak jak przy hamulcach na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z 2004r.diesel, przebieg 158 tys.km,nowo zakupiony,więcej nic o nim nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z 2004r.diesel, przebieg 158 tys.km,nowo zakupiony,więcej nic o nim nie wiem.

sprawdź płyn hamulcowy lub go od razu wymień. To będzie najtańsze a i tak musisz to zrobić. Jeśli to nie zmieni sytuacji to sprzęgło nie żyje. Sprawdź też czy się nie ślizga (gaz  w podłodze na 4 i sprawdź czy przyspiesza czy wyje a przyspieszenia nie ma).

Dodatkowo: na pewno też hamulce (tłoczki) będą do robienia bo On ma ze 300 tys. Sprawdź je obracając kołem czy nie ma oporu na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam 

nie będe zakładać nowego tematu ponieważ również chodzi mi o ciężko działające sprzęgło

także niedawno kupiłem nissana x-traila 2.5 16v 165km

przedtem jechałem również innym nissanem ( ten sam silnik) i również ciężko było docisnąć pedał sprzegła

czy to normalne w tych nissanach ?

jak tak czy zna ktoś jakieś sposoby żeby pedał sprzęgła lżej "chodził"

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

nie będe zakładać nowego tematu ponieważ również chodzi mi o ciężko działające sprzęgło

także niedawno kupiłem nissana x-traila 2.5 16v 165km

przedtem jechałem również innym nissanem ( ten sam silnik) i również ciężko było docisnąć pedał sprzegła

czy to normalne w tych nissanach ?

jak tak czy zna ktoś jakieś sposoby żeby pedał sprzęgła lżej "chodził"

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam 

Maciej

Norma w X-trail.

 

możesz wymienić sprzęgło na SACHS - chodzi znacznie lżej.

 

naciskając na pedał sprzędła straszny opór jak na cegłę  co  mogło się stać ?

 

Wysprzęglik padł - znajdziesz go przy skrzyni biegów. Zostaw sprzęgło w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...