Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki przy rozpedzaniu


Emeren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do uzytkownikow Nissanow Qashqai. Podczas rozpedzania samochodu na trzecim biegu dochodza z tylnego zawieszenia dziwne stukanie. Brzmi to troche jakby bloto wylatujace z opon udezalo o nadkola. Opony sa czyste i nic nie jest powczepiane w bieznik wiec to raczej odpada. Nie zdaza sie to za kazdym razem wiec ciezko mi jest uchwycic co jest tego przyczyna. Macie moze jakis pomysl co to moze byc?? Wyglada to mniej wiecej tak...pierwszy bieg,gaz... drugi bieg...gaz, trzeci...gaz/stukanie...pochwili przestaje i jest wszystko OK. Probuje wyczuc co to jest ale jak sie zatrzymam i znowu ruszam to juz nie stuka. Nie ma zadnej zasady co do ulicy po jakiej jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napęd na 4 koła, czy tylko na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno mod powinien zrobić porządek ,podstawą jest opisanie modelu , roku , silnika , a tak to nic nie wiadomo . Sorki za wspomnienie ale sam byłem modem na A3 klubie i wiem jak powinno to wyglądać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeren

Myślę ,że te stuki powoduje system ABS który się uaktywnia ...ale to "jest normalne" w nowym aucie a tylko niepokoi właścicieli :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko....naped tylko na przod

mucka38...nie spinaj sie tak kolego...troche wyrozumialosci dla nowego

nowy 2011...mam nadzieje ze to tymczasowe, nie zeby mi to jakos przeszkadzalo (poki co) ale musze wylapywac takie drobiazgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinam się ;-) ,chodzi tylko o przejrzystość i wygodę w korzystaniu z forum :-D. A co do abs-u ,to słychać pojedynczy stuk przy przekraczaniu szybkości 20km/h ,w tym właśnie momencie jest on uaktywniany ,ale tylko przy pierwszym odpaleniu auta ,później system jest aktywny więc tego już nie powinno być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten stuk (raczej kilka stuków - takie terkotanie przez ok 1 sekundę) jest przy prędkości 30km/g (na wskaźniku ok. 34 km/h, bo zawyża).

Jest to autotest ABSu opisany dość lakonicznie w instrukcji obsługi samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...