Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie o stacyjkę x-trail T30 2.5 16v


Maciej.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj jak włożyłem kluczyk do stacyjki usłyszałem dziwny dźwięk jakby coś w środku nie prawidłowo zaskoczyło nie mogłem przekręcić kluczyka wyciągnąłem , włożyłem i dalej nic po kliku próbach udało się odpalić jak na razie wszystko jest  ok, ale chyba to znak że stacyjka się już "kończy" i chyba raczej trzeba będzie ją wymienić, ale czy mogę tak po prostu kupić stacyjkę razem z kluczykiem i to będzie normalnie działać ?

a może po prostu raz coś poszło nie tak a teraz  będzie wszystko dobrze,ale chyba nie warto tego ignorować bo mi wreszcie auto gdzieś daleko od domu unieruchomi i dopiero będzie... miał ktoś podobny problem ?

no i czy stacyjka ma byc dokładnie od takiego modelu(2.5 16v 01-07) co ja mam czy pasują np od 2.0 .

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nissanie masz zaprogramowany immobilizer NATS, był tu temat o programowaniu.

Stacyjka pikuś z immo powalczysz (pamiętaj o podmienieniu kostek w kluczykach)

Jeśli działa to nie wymieniaj, ew podjedź do serwisu typu "awaryjne otwieranie", może któryś pierścień luzuje się w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie stacyjka to czysto mechaniczne urządzenie do wkładania kluczyka, więc wymienić można... czytnik immo jest w innym miejscu a transpondent jak będzie wisał obok - też powinno działać...

 

jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje, więc jeśli zachowa transponder, ew sprawdzi pierścienie i zapadki w stacyjce powinno być ok. wymiana stacyjki to wymiana części tak jak zamek w drzwiach...IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że stacyjka to czysta mechaniczna sprawa ale nie wiem czy można tak po prostu włożyć stacyjkę od innego auta z innymi kluczami i wszystko będzie ok

no i jeszcze kwestia czy np stacyjka od 2.0 będzie pasować do mojego 2.5 ?

jeszcze trochę musi działać bo dopiero za dwa tygodnie wracam do Polski a teraz jeszcze w Niemczech jestem a tu lepiej jest zarabiać a nie płacić dla porównania powiem że kiedyś robili w innym aucie hamulce(drobna naprawa) w Polsce zapłaciłbym max 200zł a tutaj 225euro także wiecie o czym mówię ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...