Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wzmacniacz i subwoofer do oryginalnego radia


Roki28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy da się podłączyć 

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-2-special-mk-ii-400-watt-i4082979387.html 

 

taki wzmacniacz i taki

 

http://allegro.pl/subwoofer-blaupunkt-gtb-1200-moc-750watt-i4082975841.html

 

subwoofer do oryginalnego radia? Rozmawiałem z kolegą, który wierdzi, że moim radiu (fabryczne, z obsługą klimatronika) może nie być wyjścia na taki wzmacniacz, ewentualnie co powinienem kupić aby cieszyć się basem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fabryczne odtwarzacze nie są przystosowane do rozbudowy systemu i nie mają dedykowanych wyjść na wzmacniacz. Nie sądzę żeby Almera takie miała, w Primerze nie ma.

 

Żeby rozbudować system w ten sposób jak piszesz, masz dwa wyjścia:

- kupić wzmacniacz, który oprócz normalnych wejść RCA, ma wejście wysokiego napięcia - tam podłącza się przewody głośnikowe, które wychodzą z radia. Ten wzmacniacz takich wejść nie ma, szukaj wzmacniaczy z gniazdem hi-input

 

- do tego zestawu który zaproponowałeś można dokupić specjalny konwerter, który zmienia sygnał wysokiego napięcia z przewodów głośnikowych, na sygnał niskiego napięcia który można podłączyć do każdego wzmacniacza. Chodzi o coś takiego:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, mam jeszcze pytanie czy tylko subwoofer podlaczam do wzmacniacza, czy glosniki fabryczne tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki wzmacniacz będziesz miał. Dwukanałowym napędzisz albo przednie głośniki, albo zmostkujesz go dla uzyskania większej mocy i zasilisz nim subwoofer. Czterokanałowym możesz zasilić jednocześnie i to i to. Można teoretycznie zrobić połączenie szeregowo-równoległe i zasilić jednocześnie z dwukanałowego przednie głośniki i suba, ale przy wzmacniaczu który nie ma jakiejś dużej mocy raczej nie będzie to dobrze grało.

Ja bym natomiast proponował Tobie rozważyć inną propozycję: wygłuszenie przednich drzwi (wydasz na to mniej kasy niż na wzmacniacz) i wstawienie nowych głośników w te drzwi (wydasz na to mniej więcej tyle co na suba). Jakbyś jeszcze trochę dołożył to będziesz miał na nowe radio - np Clarion za 250 zł (nowy) który już daje radę, albo coś z używanych, porządnych starszych modeli. Wtedy będziesz miał zbalansowany zestaw z przodu, a w przyszłości można go będzie rozbudować o wzmacniacz i suba. Bo zostawienie niewygłuszonych drzwi, fabrycznego radia i głośników sprawi że przód będzie nadal grał tak marnie jak gra, a tylko dojdzie bas z tyłu. Wygłuszenie potrafi zrobić naprawdę niesamowite rzeczy z dźwiękiem i to nawet na fabrycznym sprzęcie. No chyba że chodzi Ci wyłącznie o ten bas :-)

 

A w ogóle, jeśli chcesz trochę zainwestować w CA, polecam przeczytanie prostego poradnika (jest naprawdę przystępnie napisany) - uchroni Cię przed wydaniem pieniędzy na darmo :-) bo można wydać sporo kasy bez żadnego efektu. To o czym tu napisałem znajdziesz na str. 30.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/880-faq-czyli-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-faq-nazara/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no bas swoją drogą ale nie tylko:) jak wyglada wstawienie innego radia niz fabryczne jak mam tam tez obsluge klimy automatycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz coś takiego:

 

http://allegro.pl/ramka-radiowa-na-radio-nissan-almera-lodz-r131-i3143948277.html

 

tylko poradź się w dziale Almery jaką ramkę warto kupić. Jeśli chodzi o Primerę, miałem już 2 chińskie ramki po 20 zł i w ogóle nie szło tego dobrze spasować, odstawało, trzeszczało i miało inny kolor niż reszta deski. W końcu udało mi się znaleźć na allegro oryginalną ramkę Nissana - w serwisie kosztuje 115 zł :-P ale warto jeśli ktoś zwraca uwagę na estetykę. Zapytaj jak to jest z ramkami do Almery z allegro, chyba że jakiś właściciel Almy tu zajrzy i Ci powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...