Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan dynamic control - juke


alex2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem Juke -> przywieziony z Francji rok 2013 1.5 dci Tekna -> pytanie brzymi jak korzystac z w/w systemu kiedy go przełanczać w trakcie jady na luzie na biegu na postoju ????

jaka powinna byz różnica po zmianie trybu eco, normal , sport ?

dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zmieniam w trakcie jazdy, nie smigam na eco tylko na normal i włączam z normal na sport po 3 sek. od razu wyczuwalne jest ze auto jedzie w trybie sport lepiej reaguje na gaz jest bardziej nerwowe bym tak powiedział :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedz na razie poznaje swojego Nissan-ka. przetestuje i dam znać ;)  a jak spaleanie  w trbie normal a sport ? sprawdzałeś to może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie to inna bajka wiadomo jak się ma ciężką noge to spali ile wlejesz ......... mi na normalu pali 6,5l  benzynki a na sport 6,7l ale to wszystko jest w normalnej jeździe jak człowiek zacznie deptać to te wartości rosna o ponad litr na setkę :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Te opcje zmieniaja tylko charakterystyke pedalu gazu. Na normal jest prostoliniowa na sport wykladnicza na eco odbicie lustrzane sportu. Moc max pozostaje bez zmian. Ot taki bajer. Przelaczac mozna kiedy tylko mamy ochote. Nawet nie zmienia map wtrysku ani ustawien rozrzadu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opcje zmieniaja tylko charakterystyke pedalu gazu. Na normal jest prostoliniowa na sport wykladnicza na eco odbicie lustrzane sportu. Moc max pozostaje bez zmian. Ot taki bajer. Przelaczac mozna kiedy tylko mamy ochote. Nawet nie zmienia map wtrysku ani ustawien rozrzadu.

ale różnice w reakcji na depnięcie i w spalaniu są zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem od 2 różnych servisantów ze zmienia się ustawienie przepustnicy................

nie wiem, nie znam się - piszę o odczuciach - zauważalna różnica zarówno w spalania jak i w dynamice przyspieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwamy różnicę bo po wciśnięciu pedału na np. 1/2 w trybie sport będzie już np. 3/4 paliwa (otwarcie przepustnicy) w eco 1/3 a w normal właśnie 1/2. Wartości czyzto hipotetyczne bo nissan ich nie podaje. Przy 100% wciśniętym pedale zawsze jest 100% paliwa (przepustnicy) i mocy.

Więc odpowiednio 'czule' manewrując pedałem gazu można uzyskać te same spalanie na każdym ustawieniu. Kwestia wprawy aczkolwiek ten sport korci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...