Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwiększenie mocy w GA14DE


Gość mateusz9559

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz9559

Witam!

Jestem tutaj nowy nazywam się Mateusz mam 19 lat samochodami interesuje się od małego teraz kupiłem Nissana Almerę N15 z silnikiem 1.4 16v (GA14DE) 75KM. Jest to mój 4 samochód od zdania prawa jazdy i jego chciał bym zatrzymać na trochę dłużej i trochę go podpicować. Chciałbym jak najtańszym kosztem zwiększyć jego moc, kolega który kiedyś jeździł Nissanem 100NX wyczytał gdzieś że do tego silnika który mam mógł bym założyć głowicę z GA16DE oraz wałki od GA16DS (jeśli się nie pomyliłem głowicę od 1.6 na wtrysku i wałki od 1.6 na gaźniku) do tego kolektor dolotowy bodajże 73c lub 74c. Jaki przyrost mocy mógł bym otrzymać po takim miksie czy jest to opłacalne od razu mówię że silniczek mam naprawdę zdrowy (idzie tak samo jak 1.5 V-TEC kolegi) i co było by lepsze SWAP na mocniejszy silnik czy przeróbki tego i co jeszcze mógł bym zmienić niedrogi kosztem żeby podnieść moc w moim silniczku. Jeśli chodzi o części to wałki mógł bym dostać dość łatwo bo kolegi 100NX z silnikiem GA16DS wylądował na złomie także wałki już bym miał musiał bym tylko dokupić głowicę i kolektor dolotowy. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Pozdrawiam, Mateusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowice nie roznia sie zupelnie niczym takze glupota. Roznica pomiedzy 1.4 a 1.6 polega na skoku tloka nie na glowicy.

Wkladaj walki z Ga16ds
Zmieniaj kolektor na 73c
Wydech
Dolot
Zaplon

No i pare innych pierdolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...