Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Co to za przycisk?


inside4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie chyba nie.

Co dopiero kupiłem serenke.Czeka ja wizyta w serwisie na wymiane plynow to poprosze zeby sprawdzili.

 

Wysłane z galaxy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co zadajesz pytanie? Skoro wiesz lepiej co to jest?! To jest włącznik klimatyzacji. Sunny N14 ma prawie taki sam panel i tam jest włącznik od klimy. Zrób test - załącz dmuchawę na min 1 bieg. Naciśnij przycisk i zobacz co się stanie - kontrolka powinna się zaświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo zazwyczaj jest napis ac.

Tak jesli dmuchawa jest na 1 to sie swieci ale nie ma roznicy na np zimnym powietrzu jak wlaczam przycisk.

Po za tym nie powinna byc jakas chlodnica od tego?

Prosze o wyrozumialosc bo to dopiero poczatki moje z nissanem ;)

 

Wysłane z galaxy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik jest - umieszczony między dmuchawą a nagrzewnicą - jest zabudowany. Otwórz maskę, zrób zdjęcie i wrzuć. Przy okazji zobacz czy masz drugą chłodnicę przed chłodnicą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest druga chlodnica czyli klima powinna byc choc moze nie sprawna.Wysłane z galaxy

Jest druga chlodnica czyli klima powinna byc choc moze nie sprawna.Wysłane z galaxy 3y2ynuju.jpg8e5ydyre.jpgWysłane z galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie chłodnice - jedna jest do klimy. Trzeba podjechać, żeby Ci sprawdzili szczelność. Jak jest szczelna to niech nabiją, bo pewnie nie ma ciśnienia w układzie i dlatego się nie włącza :]

 

Rurki od klimy też widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzą Ci czy w ogóle coś masz w układzie. Nabiją z preparatem, którego w przypadku nieszczelności widać pod ultrafioletem. Pojeździsz trochę i spowrotem na sprawdzenie szczelności.

Po wciśnięciu powinna zapalić się dioda i obroty silnika powinny wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej,

Jestem użytkownikiem Sereny od 2  tygodni.

podpinając się pod temat nawiewiu chciałbym zapytać Was o dwie rzeczy:

 

1. Jeszcze 2 tygodnie temu klima chodziła jak zła - leciał mróz.

Instalacja była na przeglądzie nieco ponad miesiąc temu, nabita. Dodam, że podczas pracy, kiedy jeszcze chłodziła, dało się słyszeć jakieś takie szumy, tak jakby przeciskanie się powietrza/płynu pod bardzo wysokim ciśnieniem (odgłosy było co 10-20 sek).

Od ok. tygodnia jakby w ogóle nie działała. Teraz po wcisnięciu przycisku klimy, obroty się zmieniają, ale powietrze w zasadzie leci bez zmiany temperatury.

Serwis czy jakaś pierdoła, o której nie wiem?

 

2. Nagrzewnice. Było dobrze. Ale musiałem wymienić chłodnicę, a to oznaczało zalewanie układu od nowa. Odpowietrzył się po 2 godzinach walki. Ale powietrze z nagrzewnic leciało zimne. Dalszą walkę z nagrzewnicami koontynuował znajomy. W końcu się udało... choć nie wiem czy do końca, bo obecnie z nagrzewnic wylatuje chłodne powietrze.

Pytanie jak je odpowietrzyć, bo układ zalany jest w opór (w zbiorniczku jest maksimum wody)?  Szukałem po forum ale posty są raczej na temat kompleksowego odpowietrzania całego układu.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Edytowane przez maciejbilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Masz gdzieś nieszczelny układ. Trzeba szukać przyczyny.

Ad. 2 Musisz odpowietrzyć cały układ po wymianie chłodnicy. Jest to ciężkie, ale poczytaj posty o gruntownym odpowietrzeniu układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...