Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 z LPG jakie świece?


kajusDE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jakie świece polecicie do QQ 2.0 z LPG.

Wymieniać chce dlatego ze czasem zamruga mi kontrolka check. Błędy sprawdziłem i wychodzi 300 i 302 co mogło by wskazywać na zły skład mieszanki i to mogłoby się zgadzać bo niedawno zmieniłem dysze na wieksze. Sprawdzałem i korekty krótkoterminowe raczej OK. Podczas jazdy w zakresie 6 i -6. Długoterminowe -6 i -10.

Wiec chce zmienić świece i zobaczyć jaki będzie efekt.

I teraz które wybrać, najlepiej nie za drogie a dobre (wiem ze to w parze nie chodzi ;) ) sprawa druga podniosłem wczoraj maskę i zaglądałem pod ten plastik (kluczy nie mialem) i ja tych świec w ogóle nie widzę. Jak się do nich dostać?

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece standard, możesz dać przerwę na 0.7 jak zaczynają wypadać zapłony, to sprawdź luz na zaworach, jak korekty masz takie to auto pewnie przelane, po zmianie dysz regulowałeś coś?? świece są pod cewkami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor trzeba zdjąć, i ocenić uszczelki, bo może trzeba będzie wymienić

 

świece NGK PLZKAR6A-11, takie są w oryginale

 

za komplet nieco <200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino Ty "gazownik" jesteś?

Bo po kilku rozmowach mam mieszane uczucia. Jedni stawiają na mieszankę inni na wymianę świec (tym bardziej ze nie wiem kiedy były wymieniane). Może problem w tym ze dysze były zmienione najpierw na większe a potem na jeszcze większe. Może spróbować te pośrednie?

Co prawda spalanie wzrosło ale i dynamika sie poprawiła co przy tym aucie z 140KM mnie cieszy.

Tylko ta kontrolka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino jest świetnym Gazownikiem tylko takich bym chciał mieć .

 

jak w coś wątpisz to to grubo się mylisz !

 

co tam masz pod maską ?

 

jeśli byś pomyślał o kwestionowaniu umiejętności i wiedzy Dina w tym zakresie to bardzo Ci to Odradzam bo to nie spotka się z moją aprobatą oględnie mówić .

 

wypadające zapłony to są 2 opcje układ zapłonowy i mieszanka -wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu popiłeś coś?

Ja nie jestem starym użytkownikiem forum wiec pytania zadaje.

Nie znam tu wszystkich i nie wiem czym sie zajmują

Pytam.

Nie oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino Ty "gazownik" jesteś?

 

eem tam, tak nieraz coś podłubię :D :D : D

 

zadałem pytanie, możesz na nie odpowiedzieć??? 

Dino jest świetnym Gazownikiem tylko takich bym chciał mieć .

 

jak w coś wątpisz to to grubo się mylisz !

 

co tam masz pod maską ?

 

jeśli byś pomyślał o kwestionowaniu umiejętności i wiedzy Dina w tym zakresie to bardzo Ci to Odradzam bo to nie spotka się z moją aprobatą oględnie mówić .

 

wypadające zapłony to są 2 opcje układ zapłonowy i mieszanka -wtryski

ee Rejtan :D :D :D jeszcze ktoś pomyśli, że potrafię coś więcej niż tylko pisać :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie ale co powinno być regulowane?

I co do tego przelania to może być racja bo rano często przy pierwszym przełączaniu na gaz po 55sekundach poprostu zgaśnie, mam niefart i jak jadę to 200 metrów od domu mam światła i w 90% na nich stoję i tam właśnie potrafi zgasnąć. Jak jadę to oczywiście OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk w fazie ciekłej, to tam za duzo się nie zrobi, musisz podjechać do gazmena i niech sprawdzi ustawienia, do tego dobrze by było sprawdzić korekty w silniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam raczej nie ma co ustawiać. A korekty podałem wyżej. Wydaje mi sie ze długoterminowa jest do d... Krótkoterminowa wacha sie w zależności od dodawania lub ujmowania gazu od 6 do -6. Długoterminowa non stop na minusie i dochodzi do -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda OK. Nie mam szczelinomierza żeby luzy sprawdzic (zreszta nawet nie wiem za bardzo jak) ale na to bym nie obstawiał. Przed wymianą nie było takich problemów. Stawiam na dysze ewentualnie świece. Teraz to juz chyba tylko na dysze. Problem jeszcze ze nie wiem jaki mam rozmiar. Napewno są wsadzone o 2 rozmiary większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...