Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kiepskie halogeny - wymiana?


gambiting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę w imieniu taty który jeździ X-Trailem(2013), sam osobiście jeżdżę QQ i nie mam tego problemu ;-)

Otóż w X-Trailu ktoś popełnił błąd konstrukcyjny i dolne halogeny świecą tak,że wcale - skierowane są praktycznie prosto w dół, po włączeniu widzę,że świecą gdzieś tam z dołu, ale nie pomaga to w jeździe ani trochę - całe światło jest zasłaniane przez maskę, tak świecą. Salon Nissana(w Bielsku) odpowiada,że są zamontowane normalnie. A skoro tak, to chciałem zapytać - na co warto wymienić halogeny w X-Trailu? Ma ktoś doświadczenie z markami świateł które pasują,które spisują się dobrze i pasują do tego samochodu? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma być, halogenów używa się we mgle i wtedy pomagają. Mają być w dół i na boki. One nie oświetlą lepiej drogi nigdy w normalnych warunkach tylko we mgle i tak ma być. IMHO nie widziałem dotąd rewolucyjnych halogenów tak samo jest w g vitarze, sx4 i lagunie2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny dalekosiężne (montowane do doświetlania w nocy, lesie itp) nie są przeciwmgłowymi (montowane do poprawy widoczności we mgle) i odwrotnie nie mają służyć do jazdy dziennej jak niektórzy się lansują tylko do poprawy bezpieczeństwa. Świecą do dołu bo z fizyki wiadomo, że mgła unosi się nad powierzchnią i tą przestrzeń trzeba oświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ktoś podróżuje na wschodzie "europy" to wtedy w miejsce halogenów proponuję zamontować jakieś dalekosiężne. W nysce jeszcze tego nie zrobiłem ale w mazdzie mam dobrane z katalogu helli. świecą tak, że asfalt się topi  i trawa się pali w rowie na 200m przed autem :) 

Dlaczego tak? - ponieważ tam jest zwyczaj zapalania wszystkiego co się ma na samochodzie a to się = oślepianiu jadących z naprzeciwka. Założyłem taki bacik na tych, którzy mnie oślepiają.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,zgadzam się,że mają być używane tylko we mgle i też mnie denerwuje kiedy ktoś ich używa w normalnych warunkach. W 100% się zgadzam z tym. Jednak w moim QQ podczas mgły halogeny działają rewelacyjnie - faktycznie oświetlają drogę i boki,3-4 metry do przodu, rozświetlając drogę zaraz przed samochodem. Problem w X-Trailu mamy taki,że według mnie te halogeny świecą zdecydowanie za blisko i za nisko. Mamy też inne auto z ogromnym przodem - Land Rovera Discovery 3 - i tam halogeny rozświetlają normalnie drogę tak,że to faktycznie pomaga w jeździe. X-Trailowe nie pomagają wcale.

I jeżeli nie było to jasne - mówię o halogenach u dołu, przeciwmgłowych, nie halogenach dalekosiężnych zamontowanych na relingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś w qashqaiu i vitarze i świecą tak samo w warunkach garażowych. Może barwa świała halo nie jest kompatybilna z Twoimi okularami? Sprawdź napięcie na przewodach przy włączonym silniku ile mają? Czy przy włączaniu słychać piknięcie przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...