Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka alternatywa dla wymiany radia w P11.144 ??


Gość Mateusz_P11_144
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Siema :)
mam pytanko.
Mam oryginalne radio Nissana. Nie chce go zmieniać bo wiem że wkłądanie zaślepek nie dosyć że szpeci kokpit to zaczyna skrzypeć,piszczeć i inne cuda.

Co możecie polecić aby słuchac swojej muzyki. Oczywiście nagrywanie kaset nie wchodzi w rachubę :P
Mam kasete mp3 ale jakośc jest tragiczna ;/

Co polecacie,jakie rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna skrzypeć,piszczeć i inne cuda.

 

ojtam ojtam. Trzeba mieć oryginalną ramkę i wszystko jest cacy :-) nic nie skrzypi, nie odstaje, kolor się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje transmiter, jakość jest znośna, przynajmniej lepsza niż z kasety.

Czytałem gdzieś że można pogrzebać w radiu i dodać złącze AUX, można się podpiąć też pod wyjście na zmieniarkę,ale wtedy trzeba też zmienić soft w radiu aby je "oszukać" .

Na elektrodzie jest sporo takich tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony z elektrody niestety się nie otwierają.

Pamiętam że na pewno trzeba było przeprogramować soft aby po przełączeniu na zmieniarkę zaskoczył aux, bo bez tego radio "nie widzi" procka zmieniarki i się nie uaktywni.

To jest taka wersja bez głębszego grzebania.

A metoda co kolega manius podrzucił też jest ok, tylko jak nie masz ręki chirurga i złapie telepawka :) to zwary gotowe.

Edytowane przez Grimm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ciekawa ta przeróbka :)
Ale nie mam zdolności lutowniczych :)
może i bym to zrobił ale bałbym sie że coś spie%^&$e i bd kapa :)

@Grimm a gdzie się "podłącza" ten aux? W miejscu zmieniarki czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm a gdzie się "podłącza" ten aux? W miejscu zmieniarki czy jak?

 

Tak, podpinasz się w miejsce zmieniarki, potrzeba zrobić jakby symulator/emulator zmieniarki.

Znalezienie odpowiednich pinów nie powinno być większym problemem, problemem jest oszukanie radia.

Poszukaj na necie a coś na pewno znajdziesz, sporo luda w ten sposób usprawnia swoje radia.

Tutaj masz podobne wynalazki na gotowo jak masz za dużo kasy :)

http://www.sklep.hadron.pl/cat-pl-18-Zmieniarki-cyfrowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Łoooo :D
To by mi było taniej wymontować radio,wysłac je do Maiusa,zapłacić mu za robote i wysyłke do mnie przerobionego :P

Ok poszukam może bd jakaś alternatywa dla transmitera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, nie masz jakiegoś znajomego elektronika? Albo kogoś, kto umie lutować i ma sprzęt? To nie jest taka trudna sprawa, jest tam trochę ciasno ale da się to zrobić. No i całościowo kosztuje to grosze. Biorąc pod uwagę jakość dźwięku i koszt przeróbki to chyba nie ma lepszej alternatywy dla P11.144 - sam długo rozważałem różne opcje po tym jak mi zmieniarka zaczęła szwankować, przerobiłem radio i nie żałuję.

 

Tak w ogóle może można by ten temat podkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Mateusz, nie masz jakiegoś znajomego elektronika? Albo kogoś, kto umie lutować i ma sprzęt? To nie jest taka trudna sprawa, jest tam trochę ciasno ale da się to zrobić. No i całościowo kosztuje to grosze. Biorąc pod uwagę jakość dźwięku i koszt przeróbki to chyba nie ma lepszej alternatywy dla P11.144 - sam długo rozważałem różne opcje po tym jak mi zmieniarka zaczęła szwankować, przerobiłem radio i nie żałuję.

 

Tak w ogóle może można by ten temat podkleić?

U mnie nikt takiego czegoś nie zrobi a jak pójde do elektronika to mi zaspiewa tyle że na d.u.pe usiąde ;/

Bd musiał chyba w ten transmiter zainwestować,chyba że bede gdzies i ktoś mi to ogarnie.

 

Podpiąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...