Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem - spalanie


TomekCZN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w miarę świeżym użytkownikiem auta, mam pewny problem. Zdarza się czasami, iż podczas jazdy spalanie chwilowe mocno skacze w górę i trwa to powiedzmy z jakieś 5 minut. Auto pali wówczas do 10 l. choć palić powinno przy takiej jeździe 5-6l. Nie wiem dlaczego, silnik chodzi równiutko, nic nie szarpie. Popali więcej, a później wszystko wraca do normy. Co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, wstępnie tak sobie też w głowie tłmaczyłe, ale wolałem wylać żale tutaj:)

Jeszcze jedno pytanie - mam stalowe koła 16' na zime, świeżo kupiłem (wiem, że mamy wiosne) :) Jaki rozmiar opon teraz na nie założyć??

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie a propo spalania chwilowego. Jak je mogę zobaczyć? :P Mam qq 1.6 benz z 2008. Wciskając "i" mogę zobaczyć spalanie od ostatniego resetowania i ile km przejadę na obecnej benzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie alusy na zimę.

Chcesz kupić? Alu czy stalowki?

Zastanów sie nad 17" bo na tych 16" nie za dobrze wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli nie ma napędu na 4 kółka to 16" wejdą, a co do 17" to wątpię żebyś znalazł stalowe, tu już trzeba w alusy zainwestować

17" stalowe też są.

Witam. Jestem w miarę świeżym użytkownikiem auta, mam pewny problem. Zdarza się czasami, iż podczas jazdy spalanie chwilowe mocno skacze w górę i trwa to powiedzmy z jakieś 5 minut. Auto pali wówczas do 10 l. choć palić powinno przy takiej jeździe 5-6l. Nie wiem dlaczego, silnik chodzi równiutko, nic nie szarpie. Popali więcej, a później wszystko wraca do normy. Co to jest???

Czemu się dziwisz? ok. 10 l. to dużo? Mój 1,6 spala po Wawie od 8,4 do 10,5 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" stalowe też są.

Czemu się dziwisz? ok. 10 l. to dużo? Mój 1,6 spala po Wawie od 8,4 do 10,5 :))

 

 

Tylko ze autor postu ma diesla a twoje 1,6 to chyba benzynka ... hmmm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kolejny raz miałem te automatyczne wypalanie sadzy.. nie za często? od ostatniego wykręciłem może z 350 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz po mieście , lub krótkie odcinki i niski zakres obrotów , to niestety ale takie sytuacje będą częste , a i może być jeszcze gorzej ,bo w końcu nie da rady wypalić(obserwuj czy czasem nie rośnie poziom oleju spowodowany ściekaniem paliwa do oleju) Ogólnie kupno auta z DPF do miasta to kłopoty , dlatego wiele osób decyduje się na wycięcie DPF , co też nie jest do końca dobrym pomysłem,ale dość skutecznym.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wycięcie DPF nie jest dobrym pomysłem? No chyba ze na myśli masz względy środowiskowe.

O ile działanie QQ jest takie jak w Lagunie III to rozrzedzony olej zakomunikuje kontrolka kluczyka na desce rozdzielczej i zaproszenie na serwis.

Mi w LIII wypalał średnio co 600km a olej trzeba było wymieniać co max 20tys zamiast 30 a zapchał sie w okolicy 220tys km przebiegu. Ale przebieg autostradowy. Stopień zapchania sprawdzisz na kompie. O ile sie nie mylę to serwisówką Clip wepniemy sie w QQ ale niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy (z Chin ściągniesz taką do 500zł max.).

Sprawdź grzałki nurkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, użytkowanie takiego samochodu jest nielegalne, ze względu na nie spełnianie norm określonych w homologacji auta. Sama czynność (demontaż) nie jest nielegalna, jednak w przypadku stwierdzenia przez policjanta bądź diagnostę zmian tego typu, skutkuje to odpowiednio – zarekwirowaniem dowodu rejestracyjnego bądź niepodbiciem przeglądu technicznego.Może też być niebezpieczne.

Np.

http://filtrdpf.blox.pl/2011/07/Uwaga-na-programowe-usuwanie-filtrow-czastek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich normach i jakiej homologacji piszesz i co miałoby spowodować zatrzymanie dowodu. Tu jest polska ;)

Jestem po 2 takich operacjach pierwszej ok 4 lata wstecz w BMW 530 i tam było sprawdzane ilość spalin i mieści się ona w polskich normach. Co innego Niemcy tu jest to nielegalne ponieważ podatek płaci się od ilości spalin wiec można być oskarżonym o oszustwo podatkowe. Nie w Polsce. W Lagune w której wycinałem raka w zeszłym roku nie sprawdzałem spalin ale jestem na 99% przekonany że normy są ok. Diagnosta co najwyżej może grzecznie podbić pieczątkę.

Link powyżej to bzdura. Jak się jedzie do garażu i Jasiowi co sobie ELM 327 kupił daje takie rzeczy do robienia to jest to właśnie ich następstwo.

Kilka zalet wycięcia raka

Auto zyskuje mocy

Brak problemów z rozrzedzonym olejem (nie za dobrze jest chyba jak jeździmy z benzyna w oleju)

Zmniejszone spalanie, brak efektu wypalania filtra

O połowę rzadziej wymieniamy olej a w jego przypadku to 7.5 litra Solarisa (tani nie jest, no chyba ze z allegro)

Najważniejsze komfort psychiczny :) ze auto na wycieczce do np. Włoch nie wpadnie w tryb awaryjny ;)

Ale jak sprawdzi sobie poziom zapełnienia i będzie ok to nie ruszałbym, jak działa niech działa. Jak będzie problem to ciąć i wyrzucać ze sterownika u fachowca przy tej operacji można przy okazji chip zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopień zapchania sprawdzę na kompie..? jak? ja nawet poziomu oleju nie mogę na kompie sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzisz na kompie... Ale takim z systemem operacyjnym XP i po zakupie takiego urządzenia na Allegro

http://allegro.pl/interfejs-sonda-can-clip-v119-nissan-navara-np300-i4123589025.html powinno zadziałać z twoim nissanem.

Ja sobie sprowadziłem z Chin do poprzedniego auta i wszystko wyniosło mnie max 500zl (razem z kara z urzędu celnego :) )

http://www.aliexpress.com/item/Promotion-Car-Diagnostic-tools-Renault-Can-Clip-V129-Auto-Diagnostic-interface-Multi-language/1203206371.html

A napewno podlaczysz sie consultem ale jest trochę droższy.

http://www.aliexpress.com/item/Nissan-Consult-3-III-with-Latest-Software-Professional-Diagnostic-Tool-With-for-Nissan-Consult-3/1385923734.html?s=p

Albo jedz i zapłać jakiemuś elektromechanikowi 50zł i ci powiedzą, serwis tez mniej więcej tyle weźmie.

 

 

Edit

Zapomniałem dopisać.

W Clipie (w consult zapewne tez) jest możliwość wymuszenia wypalania filtra DPF o ile jest zapchany w nie więcej jak 80% (o ile dobrze pamietam). Serwis Renault liczy sobie za taką operacje 400zł + obowiązkowa wymiana oleju po tym która tania tez nie jest.

Widzieć co się dzieje z własnym sprzętem podczas wypalania to naprawdę traumatyczne przeżycie (ja na szczęście na swoim tego nie doświadczyłem) i trzeba mieć mocne nerwy i serducho. Obroty skaczą jak wsciekłe, turbina na obrotach a pod autem czerwono od nagrzania (w Clipie jest komunikat żeby nie robić tego na trawniczku w ogródku bo sie może fura sfajczyć ;) ).

Ale nie ma sie co stresować. Sprawdź to zapchanie i juz.

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za pomocne odpowiedzi. Kolejna kwestia-śmigam już nim prawie 2 miesiące. Boli mnie trochę opcja tankowań, tzn. w weekend przejechałem głównie w trasie 819,6 km. zalałem mu 53 litry, czyli norma 6,47 l/100km. Komputer pokazuje mi 5,7. I gdyby spalił te 5,7 to nie ma tragedii. Ale ponad 6,4 to już jest coś.. Jeżdzę średnio 110-120 km/h. Przy tych prędkościach komp pokazuje mi, że mam wrzucić 6 bieg, ale trzymam go na 5-tym. Jakie Wy macie spalanie w 2.0 dCi 150 km. i jaką technikę jazdy? Czy stosować się do poleceń w wrzucaniem biegu wg. propozycji komputera? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłego QQ z tym silnikiem, ale w automacie i 4x4 i gdybym miał średnią 6,4 to naprawdę bardzo bym się cieszył. Fakt faktem, że jeżdżę głównie po mieście i do 93 tysięcy km na razie nie miałem ani razu wezwania do serwisu. Może mam szczęście. Robię raz na dwa miesiące trasę gdzie cały czas jadę 150km/h, może wtedy się wszystko ładnie wypala. Nie masz złego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuje Kolego.

Mam wycieraczki "banany" - czy mogę zamontować zamiast nich zwykłe wycieraczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...